Vlašim – Prostějov 6:1

DEBAKL …

FC SALLIER & BELLOT VLAŠIM – 1.SK PROSTĚJOV 6:1

Branky: 16. a 36. Svoboda , 45.Horský, 53.Suchan, 74.Toula, 81.Rigo – 78.Píchal

ŽK: Svoboda, Hošek – Pinc, Gáč, Schaffartzik, Bialek

ČK: Bialek

Rozhodčí: KVÍTEK – ŠIMÁČEK, POŽIVIL
Diváků: 378

Sestavy

DOMÁCÍ: VÁGNER – LEHOCZKI (61. HEPPNER), HOŠEK (69. LEHOVEC), RIGO, ZINHASOVIĆ, SMEJKAL (75. ONIJE), HALINSKÝ, SUCHAN, KULHÁNEK, HORSKÝ (61. TOULA), A. SVOBODA (79. LANGHAMER).

HOSTÉ: KRYNSKYI – BLAHUTA (46. BOLF), BIALEK, ELBEL, KULIG (21. GÁČ), SCHAFFARTZIK, KOUDELKA (46. ZAPLETAL), PINC (46. PÍCHAL), KUŠEJ, KOHOUTEK (55. VLACHOVSKÝ), ŠUMBERA

Úvod zápasu byl  opatrný z obou stran, první nebezpečí přinesla Suchanova střela z dálky, kterou Krynskyi vytáhl na roh. V 16. minutě šikovně tečoval Antonín Svoboda střelu svého spoluhráče do protipohybu prostějovského brankáře. O deset minut později to bylo málem 2:0, Zinhasović si naběhl s míčem před pokutové území a střelou z dálky orazítkoval břevno.

Vlašim byla  velmi aktivní, Prostějov se nedostal téměř k žádné šanci. V 36. minutě se nepovedlo Hanákům odehrát míč do bezpečí, ten se dostal opět k Antonínu Svobodovi, jenž sám před gólmanem zamířil do volného prostoru brány na levé straně.

V dalších velkých šancích středočeského celku se zaskvěl Krynskyi, jenž nejprve vyrazil ránu z bezprostřední blízkosti a poradil si i s pokusem Riga z dálky. Do přestávky se ovšem diváci ještě jednoho gólu ještě dočkali, v 45. minutě poslal Hlošek z pravé strany centr do vápna, kde míč tečoval do vzdálenějšího dolního rohu Filip Horský.

Na konci prvního poločasu byl zbytečně vyloučen Bialek a pro domácí to znamenalo početní výhodu do druhé části zápasu. Své výhody využili hned v 53. minutě, kdy po ponechané výhodě střílel ve vápně z otočky Jan Suchan a míč krásně zatočil ke vzdálenější tyči.

Následovala poměrně hluchá pasáž, kdy domácí spíše bránili svůj náskok, Prostějov se i v oslabení snažil útočit, ale veškerá jeho střelecká snaha přicházela vniveč. Na další gól si fanoušci počkali až do 74. minuty, kdy Vlašim skórovala popáté díky novému hráči na hřišti Adamu Toulovi, který si dokázal na pravé straně pokutového území zpracovat přihrávku a následně zamířit do levého dolního rohu brány.

O chvíli později se dočkali také hanáci, David Píchal se před svatyní Vlašimi dostal k odraženému balónu, rychle se zorientoval a uklidil jej do sítě.  Poslední slovo však měli přeci jen domácí, devět minut před koncem pálil tvrdě z hranice šestnáctky Tomáš Rigo, Krynskyi dokázal míč pouze ztlumit a ten nakonec zaplul do jeho brány – 6:1.