Příbram – Prostějov 2:2

HOŘKOSLADKÝ BOD

FK VIAGEM PŘÍBRAM – 1.SK PROSTĚJOV 2:2

Branky: 37. Čejka,  87.Wágner (p) – 20. a 31. Koudelka

ŽK: Čermák, Petrák – Schaffartzik, Zapletal, Krynskyi, Blahuta, Gáč, Pinc , Šumbera

ČK: Čermák – Zapletal ( oba 2x ŽK)

Rozhodčí: STARÝ – VYHNANOVSKÝ, ŠPINDLEROVÁ
Diváků: 652

Sestavy

DOMÁCÍ: MELICHAR – STROPEK, SAKALA, FIŠL – ČEJKA (79. WÁGNER), PETRÁK (79. ZERONIK), J. JEŘÁBEK, M. ČERMÁK, DUDL – OSMANČÍK (57. ANIH), SURMAJ (79. HÁJEK).

HOSTÉ: KRYNSKYI – BLAHUTA (83. BOLF), GÁČ, SCHAFFARTZIK, M. ZAPLETAL – KOUDELKA (68. BARTOLOMEU), OMALE, M. MACH (75. KOHOUTEK) – ŠUMBERA, PÍCHAL (68. PINC), KUŠEJ (83. VLACHOVSKÝ).

Jako první zahrozili domácí ze standartních situací, více ze hry však měli v úvodu hosté z Prostějova. Ti se také ujali vedení , když po dlouhém autovém vhazování se k odraženému míči ostal na hranici pokutového území Koudelka, jehož střela ještě s pomocí teče zapadla do sítě. O chvíli později bylo v táboru Hanáků ještě veseleji – to Kušej vyslal do brejku aktivního Koudelku, který udělal kličku brankáři a zakončoval do prázdné brány. Snížit se podařilo domácím z přímého kopu , když Čejka nedal Krynskému svou ranou do horního rohu brány šanci. Zvýšit vedení hanáklů mohl ještě před odchodem do šaten Píchal, proti byl však Melichar.

Úvod druhé půle ovlivnilo vyloučení domácího kapitána Čermáka, domácí od chvíle kdy byli v deseti přebrali otěže zápasu a zle hostům zatápěli. Ti se, přestože měli přesilu jednoho muže v poli pouze bránili a čekali na konec zápasu. V jedné z mála šancí mohl rozhodnout Bartolomeu, jeho střela však mířila vedle, pokus Kušeje pak zastavila horní tyč brány Melichara. Zákonitě tak přišel trest. Nejprve byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Zapletal a téměř v samotném závěru přišlo i vyrovnání. Z pokutového kopu srovnal Wágner na 2:2