Prostějov – Táborsko 5:0

(PO)HODOVÁ VÝHRA

1.SK PROSTĚJOV – FC SILON TÁBORSKO 5:0 (1:0)

Branky: 27.Kušej,53.Šumbera, 56.Schaffartzik,62.Koudelka,79.Torfiq – Ali Abubakar

ŽK: Krynskyi, Omale, Mach – Bezpalec, Mezera, Nešpor

ČK: 

Rozhodčí: Dorušák, Hurych, Pospíšil
Diváků: 383

Sestavy

DOMÁCÍ: KRYNSKYI – BLAHUTA, SCHAFFARTZIK, BOLF, GÁČ – ŠUMBERA, OMALE (65. PINC), M. MACH (57. BARTOLOMEU), KUŠEJ (65. SHCHEDRYI) – KOUDELKA (77. ZBOŽÍNEK), PÍCHAL (77. ALI-ABUBAKAR)

HOSTÉ: ZADRAŽIL – BEDERKA, NAVRÁTIL, MEZERA – KOPŘIVA (57. LIEPA), BEZPALEC, PLACHÝ, PROVAZNÍK (76. J. ŠPLÍCHAL), M. ŠPLÍCHAL (73. TOLNO) – BABACAR (46. NEŠPOR), LEDECKÝ (46. VARAČKA)

Hosté z Táborska vstupovali do utkání s dvěma výhrami za sebou v lepší náladě než domácí Hanáci , kteří sice po debaklu ve Vlašimi získali v dohrávce bod na půdě Příbrami, přesto byla výchozí pozice minimálně papírově lepší pro hosty. Od úvodu to bylo znát, svěřenci Radoslava Kováče častěji drželi míč na svých kopačkách, k větším šancím se však nedostávali. Naopak  mohli udeřit domácí , v první šanci však při šanci Píchala byla proti tyč Zadražilovi brány. Po necelé půlhodině už domácí udeřili když famozní přihrávku Omale za obranu s trochou štěstí proměnil v úvodní gól utkání Vasil Kušej. Také další velká šance v utkání patřila Hanákům, když po pěkné akci Blahuty vychytal reflexivním zákrokem Zadražil Píchala. Táborsko mělo výraznější šanci až před odchodem do kabin, když hlavičku do protipohybu lapil Krynskyi.

Ráz celého utkání pak určil hned úvod druhé půle. Dobře hrající Píchal nejprve po individuální akci předložil míč před bránu kde zakončil  Šimon Šumbera. O chvíli později Kušej poněkolikáté proletěl hostující obranou a jeho prudká přihrávka propadla až na zadní tyč kdy zůstal osamocen Jan Schaffartzik, který tvrdou ranou pod horní tyč potřetí rozjásal domácí diváky.

Prostějov znovu  udeřil po hodině hry.  Kušej ke skórování vybídl nabíhajícího Jana Koudelku, který zakončil na zadní tyč. Za rozhodnutého stavu se do šance dostalo i Táborsko, Provazníkova střela se otřela o tyč Krynského branky.  Na konečných 5:0 zvýšil po chvilce strávené na hřišti Torfiq Ali Abubakar .