Zimní TIPSPORT LIGA

Největší zimní fotbalový turnaj v České republice  – Tipsport liga se letos koná stejně jako fotbalové Mistrovství světa v Kataru netradičním termínu.  Klasický lednový termín Tipsport liga vyměnila za přelom listopadu a prosince 2022.

Oficiálně začíná Tipsport liga 22.11. zápasy AC Sparta Praha B – FK Teplice a FC Trinity Zlín – FC Zbrojovka Brno, ale skutečný start obstará předehrávka ViOn Zlaté Moravce/Vráble – SK Sigma Olomouc v pátek 18.11. od 13:00 na hřišti TJ Sokol Lanžhot.

Turnaje se zúčastní 20 českých a slovenských klubů v 5 skupinách na hřištích v České republice a na Slovensku. Devět prvoligových klubů hraje českou nejvyšší soutěž, čtyři potom působí v elitní lize na Slovensku. Zbývající celky působí o patro níž, tedy ve druhé lize. Jedním z těchto je pro 26.ročník  turnaje také 1.SK PROSTĚJOV.

Náš tým byl zařazen do skupiny “C” , která se odehraje částečně na UMTR v Prostějově. Zde se naši fotbalisté utkají v sobotu 26.11. od 10:30 s celkem MFK SKALICA , dále 9.12. od 11:00 bude Za Olympijskou ulicí naším soupeřem SIGMA OLOMOUC.  Mezitím, v pátek 2.12. pojedou naši fotbalisté do slovenského Sence, kde se utkají s celkem ViOn ZLATÉ MORAVCE.

Na UMTR v Prostějově se odehraje ještě v sobotu 3.12. hodinu po poledni utkání Sigma Olomouc –  MFK Skalica.