penalta v úvodu, druhý gól do šatny – domácí premiéra bez bodu

1. SK Prostějov  – 1.FK PŘÍBRAM  1:3 (0:2)

Branky: Bartolomeu – Pilík (pen) , Zorvan, Vávra

ŽK: Bartolomeu  – Pilík, Soldát, Sus, Januška

ČK:

Rozhodčí: Dubravský – Novák, Arnošt
Diváků: 522

Sestavy

DOMÁCÍ : MUCHA – KADLEC (77. MACHYNEK), BIALEK, SCHUSTER, ZAPLETAL – OMALE (46. KOPŘIVA) – BARTOLOMEU, KOUDELKA (77. SUS), JIRÁČEK, HAUSKNECHT (46. VLACHOVSKÝ) – ŽÁK

Trenér: Jiří JAROŠÍK

HOSTÉ: ŠIMAN – SUS, HALINSKÝ, MEZERA, CMILJANOVIĆ – PILÍK (68. PROCHÁZKA), SOLDÁT – ZORVAN (88. LANGHAMER), PETRÁK (77. JANUŠKA), VÁVRA – VOLTR (88. DOČEKAL)

Trenér: Josef VALACHOVIČ

Utkání odstartovala penalta už v sedmé minutě ve prospěch Příbrami. Po faulu Omaleho se k míči postavil zkušený kapitán hostů Pilík a zakončil přesně – 1:0.  Ve 24. minutě vystřelil nebezpečně Zorvan, jeho rána ale letěla jen nad břevno domácí branky. K první  větší šanci se Prostějov dostal až ve 37. minutě, hlavička Zapletala proletěla vedle brány. Těsně před odchodem do kabin dostali hosté možnost skórovat ze standardní situace. Jiráček zachraňoval nebezpečnou situaci  v pokutovém území skluzem, míč následně chytl do rukou brankář Mucha a rozhodčí nepochopitelně odpískal nepřímý volný kop.  Příbramský Zorvan propálil po přihrávce Pilíka zeď domácích tvrdým projektilem – 2:0

Jiskřičku naděje pro Prostějov vykřesal Robert Bartolomeu – jeho ránu do vlastní sítě tečoval Mezera. O minutu později mohlo být srovnáno. Křižný střela Bartolomea letěl těsně vedle brány.  Definitivní uklidnění příbramských přišlo v 70. minutě, když osamocený  Vávra zblízka zvýšil na 3:1. Hra se poté  vcelku uklidnila , bylo víceméně hotovo a v horkém počasí už oba celky vyhlíželi konec utkání.