vs

Report

PENALTA, VYLOUČENÍ, VLASTNÍ GÓLY – V PRAZE BEZ ŠANCE NA ÚSPĚCH

SPARTA PRAHA “B” – 1.SK PROSTĚJOV  4:0 (2:0)

Branky: 24.Drchal (pen) , 45. Bala (vlastní) 56. Machynek (vlastní) , 85. Patrák

ŽK: Okeke – Bialek

ČK: 36. Bialek

Rozhodčí: Proske – Leška, Mikeska
Diváků: 327

Sestavy

DOMÁCÍ : KOTEK – A. GABRIEL, PIŠKO, VITÍK (46. GELAŠVILI), SUCHOMEL – RYNEŠ (81. DUDL), JONÁŠ, OKEKE (71. PUDHOROCKÝ), MINČEV – SEJK (71. TURYNA), DRCHAL (46. PATRÁK)

HOSTÉ: MUCHA – MACHYNEK, BIALEK, BALA, ZAPLETAL – JIRÁČEK, BARTOLOMEU (83. HAUSKNECHT), OMALE, VLACHOVSKÝ (39. MIL. KADLEC) – ŽÁK (59. KOUDELKA), KUŠEJ (59. VICHTA).

Přestože tomu konečný výsledek neodpovídá, do zápasu lépe vstoupil Prostějov. Dostal se do dobrých příležitostí, v jedné z nich se zjevil Kušej, po přihrávce Jiráčka však v úniku Kotka překonat nedokázal. Otěže zápasu pak postupně přebírala Sparta.

Po necelých dvaceti minutách zahrál  nešťastník utkání Bialek v pokutovém území rukou, z následné penalty otevřel stav utkání Václav Drchal, který poslal brankáře na opačnou stranu – 1:0. Problém pro hanáky přišel deset minut před koncem prvního poločasu. Z místa posledního hráče před vlastní bránou fauloval  zbytečně Daniel Bialek a výsledkem byla červená karta. Doslova pohroma pro hosty přišla  v první nastavené minutě poločasu. Jonášův centr si do vlastní branky srazil  Roman Bala – 2:0.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta znovu aktivněji, a třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Sejk měl v pokutovém území hodně prostoru, a ke vší smůle hostů si  jeho pokus do branky srazil Lubomír Machynek – 3:0. Oslabený Prostějov se snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat,  přes dobře fungující obranu Sparty se  však horko, těžko dostával do šancí. Před koncem ještě Sparta po hezké akci zvýšila své vedení , když Vojtěch Patrák z voleje propálil vše co mu stálo v cestě – 4:0.