so 13. 4. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 22. kolo

1. SK PROSTĚJOV  - FC SILON TÁBORSKO 2:1 (1:1)

Branky: 20. Koné (vla.), 80. Bartolomeu – 36. Zeman

Žluté karty: 41. Štěrba, 90+1. Mucha – 85. Šašinka.

Prostějov: Mucha – R. Látal, Štěrba, Bednár, Harušťák – Habusta - Matoušek (76. Slaměna), Bartolomeu (90. Šimek), Koudelka (76. Matocha), P. Jaroň (90. Zapletal) - Malec

Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Tusjak - Bláha, Kateřiňák – Zeman (65. Osmančík), Sojka (65. Varačka), Dordić - Svatek (74. Šašinka)

Rozhodčí:
Volek – Kotík, Lakomý

Další skvělý výsledek v boji o záchranu zaznamenali fotbalisté 1. SK Prostějov ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v němž udolali 2:1 Táborsko bojující o postup do baráže o nejvyšší soutěž. Rozhodující gól zařídil deset minut před koncem Robert Bartolomeu.
Hosté začali aktivně a utkání odstartovali sérii centů, po kterých se musela prostějovská obrana pořádně otáčet. Domácí se rychle nastavenému trendu vyrovnali a začali ohrožovat Pastornického branku. Ve 12. minutě se do pokutového území dostal Malec, jeho přihrávku na Jaroně hosté na poslední chvíli odvrátili a o chvíli později nebezpečný centr Bartolomeua stáhl ze vzduchu hostující brankář.
V 17. minutě se vyznamenal domácí Mucha, který po centru z levé strany vyrazil gólovou hlavičku Tusjaka. O tři minuty později přišla první prostějovská radost. Na levé straně dostal až příliš prostoru Matoušek a jeho přízemní centr si srazil do vlastní branky Kone – 1:0.
Táborsko mohlo vzápětí vyrovnat. Do otevřené obrany se dostal Plachý a jeho rána z osmnácti metrů proletěla kousek od levé tyčky domácího brankáře. Stejný hráč zařídil další zakončení po přímém kopu po půl hodině hry. Mucha si ale svoji zeď postavil dokonale.
Vyrovnáno mohlo být ve 33. minutě. Po hlavičce Zemana Prostějov opět zachránil Mucha. Hostující ofenzivní fotbalista si vše vynahradil po dalším výpadu Jihočechů, kdy míč po zemi přesně uklidil do domácí sítě. Vzápětí nebezpečně pálil Svatek a pak dokonalý obrat hostů odmítl Mucha, který ve 41. minutě vytáhl na tyč tečovaný přímý kop Nováka po faulu Štěrby těsně před pokutovým územím.
Po přestávce se oba soupeři snažili najít skulinku v obraně protivníka, defenzivy ovšem pracovaly spolehlivě, a přestože na obou stranách krajní hráči poslali do vápna několik dobrý centrů, neměli brankáři příliš práce.
Dobrý míč do pokutového území vyslal v 71. minutě také Koudelka, zadáci ale situaci vyřešili odkopem na roh a pak už celou situaci využil kvalitním výskokem a stažením míče Pastornický.
Domácí toužili po úspěchu a snažili se přečíslit zadní řady Táborska. Jejich úsilí bylo korunováno v 80. minutě. Bartolomeu nebyl skoupý na krok a vysprintoval za přihrávkou do prostoru z vlastní poloviny. Dlouhý sprint zakončil kličkou obránci a pak prostřelil hostujícího gólmana.

Hosté se v zoufalé snaze o vyrovnání tlačili do útoku a během nastavení málem inkasovali potřetí. Hráči Eskáčka se sice pojistky nedočkali, tři body přesto v pohodě uhájili a parádně odstartovali anglický týden, během kterého odehrají ještě zápasy s Vyškovem a ve Varnsdorfu.

Hodnocení Radima Kučery:
„Je na místě poděkovat hráčům, jak k zápasu přistoupili a celých devadesát minut zvládli. Táborsko bylo těžký soupeř a nám se přesto podařilo potvrdit předchozí výhru z Brna. Brzy jsme vedli, ale pak byl až do přestávky lepší soupeř, vyrovnal a měl další šance. Byli jsme rádi, že do pauzy výsledek neotočil. Současně nás nerozhodný stav v poločase uklidnil a po přestávce se nám podařilo mezery v obraně zalepit a Táborsko se pak už do šancí nedostávalo. Pořád jsem věřil, že se nám nějaká slibná šance naskytne a ta opravdu přišla po naší dobré práci v napadání a následném zisku míče. Zvládli jsme ji skvěle a pak už si tým takticky vedení pohlídal. Koncovku jsme zvládli opravdu dobře. Udělali jsme další důležitý krok, musíme se soustředit na další, stejně důležité. Bude to ještě šichta, ale jsem přesvědčený, že tento tým to zvládne.“