Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovFC SILON Táborsko a.s.
2:1(1 : 1)
so 13. 4. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 22. kolo
114_20240419_141357.png
702_20240411_222308.jpg

Anglický týden zahájíme proti rozjetému Táborsku

Další těžký úkol - obrat o body na jaře neporažené Táborsko


Nesnadný úkol navázat na poslední vítězství v Brně stojí před fotbalisty 1. SK Prostějov ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V holickém azylu přivítají v sobotu od 10.30 hodin silný FC Silon Táborsko, který na jaře ještě neprohrál, v aktuální tabulce je na třetím místě a bojuje o postup do baráže o nejvyšší soutěž. 

„Věřím, že nás výhra nad Zbrojovkou nastartuje a nakopne k nějaké bodové šňůře. V naší situaci je důležité, abychom dokázali bodovat několikrát v řadě. Takovou sérii potřebujeme, abychom se v tabulce posunuli a lépe se nám dýchalo. Táborsko je těžký soupeř, ale pokud odvedeme kvalitní výkon, můžeme i proti němu uspět,“ je přesvědčený trenér Prostějova Radim Kučera.

Domácí už budou moci využít Marka Matochu, kdy si odpykal trest za vyloučení proti Chrudimi i Jana Štěrbu. Ten absentoval v Brně díky vzájemné dohodě klubů o hostování. „Zatím nemáme větší problém s vynucenými absencemi, což je dobře, protože nás čeká náročný program v rámci anglického týdne,“ těší Kučeru, který věří, že trefí optimální sestavu.

Hosté přijedou posíleni posledními dobrými výsledky. Na jaře dali už osm branek a získali stejný počet bodů. Fotbal si užívají. „Jsou nahoře,“ souhlasí Kučera, podle něhož je sestava Jihočechů dobře složená. „Obraně šéfuje Novák s Konem. Velice zajímavý hráč je Dordič. V útoku se naposledy střelecky chytil Svatek. Narazíme na kvalitního soupeře, ale to neznamená, že nepůjdeme za výhrou. Budeme aktivní,“ plánuje kouč 1. SK Prostějov.

Utkání 22.kola FNL má výkop na stadionu v Olomouci - Holici naplánováno na 10:30 , tipovat výsledek můžete u TIPSPORT.CZ ZDE a pakliže nemáte možnost sledovat utkání přímo na stadionu bude pro Vás připraven STREAM z utkání díky SPORTTOTAL.CZ