114_20240419_141357.png
115_20240419_141901.png
721_20240417_155623.jpg

Děti dětem spolupracují s 1. SK Prostějov

Děti dětem - charitativní spolupráce

DĚTI DĚTEM SPOLUPRACUJÍ S SK PROSTĚJOV

Kdo z Vás navštívil v Holici utkání A-týmu proti Táborsku, tak ihned zjistil nějakou změnu.

Stánky, nafukovací terč, oblouk…. vše s nápisy DĚTI DĚTEM. Ano, tato charitativní iniciativa nyní bude přítomna na utkání našeho týmu a bude se snažit pobavit nejen děti a fanoušky, ale hlavně budeme společně pomáhat.

„Jsme moc rádi, že k takovému propojení došlo“ ,uvedl Jiří Balcárek, sportovní ředitel SK Prostějov a dodal : „Sám jsem to zažil v Německu, když jsem tam hrál. Charita byla součástí klubu a to stejné bych chtěl i tady v Prostějově. DĚTI DĚTEM pomáhají i v Dětském domově Prostějov, kde se i naši hráči zapojí do různých aktivit“

Vzájemná dohoda se „upekla“ již před měsícem, nyní mohli návštěvníci vše shlédnout na vlastní oči. „Chceme pomáhat, když přišla tato nabídka, jsme za ni nesmírně šťastní„ sdělil zakladatel iniciativy DĚTI DĚTEM Rostislav Vaněk. „To, že budou děti vyvádět v trikách s našim logem je taková třešnička na naší cestě pomoci. Laurinka Košťálová – to je jméno holčičky, které budeme pomáhat. Veškerý výtěžek se sbírek během utkání bude věnován právě jí“ upřesnil Vaněk

A jakou náplň činnosti DĚTI DĚTEM má? Zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, pořádané na podporu charitativních projektů, přesněji dětí, jenž potřebují podat pomocnou ruku. DĚTI DĚTEM pomáhají s prezentací, medializací a osvětou spojenou s naplňováním specifických potřeb a řešení specifických problémů hendikepovaných dětí. Hlavní činnost iniciativy DĚTI DĚTEM spočívá v organizaci sportovních, kulturních a společenských akcí pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte.

„Přinesli nám štěstí…. Podařilo se nám utkání, zvítězili jsme. Doprovodný program DĚTI DĚTEM byl super. Děti se bavily a samotné vyvádění bylo úžasné“ konstatoval technický ředitel Tomáš Čepa. „Je důležité dělal tuto osvětu pro veřejnost a učit děti pomáhat. Proto jsme rádi, že i náš klub půjde příkladem a zapojíme se do pomoci Laurince Košťálové“.

Pomoci může i veřejnost a to příspěvkem do sbírky právě Laurince : Děti dětem - Laurinka Košťálová (deti-detem.com)

„Našim cílem je být konkrétní s cílenou danou pomocí. Laurinka musí mít náročnou dietu. Ta stojí rodinu kolem 15 tisíc korun měsíčně. Přál bych si rodičům s tímto pomoci a třeba do budoucna najít sponzora, který by se o toto pro rodinu postaral“ uvedl Vaněk plán a cíl iniciativy.