Související zápas

1. SK Prostějov
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.Prostějov
1:1
pá 7. 10. 2022 18:00 @ MěS Jiráskova, Jihlava, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 11. kolo
32_20230216_160503.jpg

F:NL Jihlava - Prostějov

Bod ze hřiště soupeře se počítá

FC Vysočina Jihlava – 1. SK Prostějov 1:1 (1:1)

Branky: 27.Vedral – 51.Schaffartzik

ŽK: Vedral, Piško – Kušej,Kulig

ČK:

Rozhodčí: Kotala – Dresler, Kotík
Diváků: 513

SESTAVY

DOMÁCÍ: Soukup – Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa, Lacko (46. Tureček) – L. Fila (46. Křivánek), Zoubele, Selnar – Tall (60. Ogiomade)

HOSTÉ: Bárta – Blahuta (25. Bolf), Bialek, Schaffartzik, Stříž (67. Elbel) – Kušej, Kulig, Omale (71. Gáč), Šumbera, Koudelka – Ali-Abubakar.

Prostějov do utkání vstoupil lépe a aktivněji a vytvořil si hned po pár minutách velkou šanci ke střelení branky. Po dlouhém křížném míči Koudelky dával z první míč do vápna Blahuta, ten našel ve vápně Ali-Abubakara jehož v jasné příležitosti vychytal Soukup. Fotbalisté Vysočiny otevřeli skóre zápasu hned z první své nebezpečné akce. Po trestném kopu se hlavou nekompromisně prosadil Vedral. V 32. minutě Kušej z první vracel centr do vápna, míč mu však nesedl jak chtěl a přesto si domácí oddychli když míč spadl na horní část sítě. Ve 39. minutě mohlo být opět srovnno, obrovská šance Kuliga však skončila vysoko nad bránou Soukupa. Do šaten se tak odcházelo lépe domácím. Srovnání přišlo v 51. minutě když po rohovémkopu Koudelka se míč dostal až k Schaffartzikovi, který rozjásal hostující střídačku. K dalšímu výraznějšímu ohrožení branky již nedošlo ani na jedné straně, byť náznaky šancí měli oba celky. Na Vysočině tak bral po bodu každý z celků.