so 22. 10. 2022 15:30 @ Líšeň, Kučerova 4, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 13. kolo

Branky: 49.Ulbrich, 54.Matocha – 10.Kušej, 85.Kulig, 87.Pinc

ČK:

Rozhodčí: PETŘÍK – KOTALÍK, ČERNOEVIČ
Diváků: 560

SESTAVY

DOMÁCÍ: VAJNER – PAŠEK, ČERNÍN, LACZKÓ, LUTONSKÝ – A. ČERMÁK – ULBRICH, MATOCHA, MACHALÍK (83. OTRÍSAL), SOKOL – ZIKL (46. VANDAS)

HOSTÉ: M. BÁRTA (63. KRYNSKYI) – BLAHUTA (79. BOLF), BIALEK, SCHAFFARTZIK, ELBEL (63. STŘÍŽ) – KULIG, ŠUMBERA – PÍCHAL (55. BARTOLOMEU), KOUDELKA, KUŠEJ – ALI-ABUBAKAR (55. PINC)

Územní převahu měli domácí, kteří do zápasu vstupovali jako jednoznačný favorit. Vítr z plachet jim však vzal v 10.minutě Kušej, který zakroucenou střelou na zadní tyč vymetl horní roh domácí branky. Úvodní branka domácí zmrazila dost dlouho nemohli dobře bránící hosty překvapit. Hrozba přicházela po rohových kopech a standartních situacích, až v závěru poločasu se dostal k technické střele Lutonský ale netrefil. Se začátkem druhé půle Marvani ožili a dokázali stav utkání otočit. Nejprve se po standartce prosadil hlavou Ulbrich a je o chvíli později z trestného kopu propálil na bližší tyč Bártu Matocha. Brankář hostů se u zákroku pravděpodobně zranil, protože o chvíli později musel střídat. Hostující trenér reagoval střídáním a snahou oživit hru. To se povedlo téměř dokonale. Domácí se zatáhli do obrany a s vědomím vedení se soustředili na bránění hosté se však nevzdávali a jejich snaha se proměnila ve vyrovnání. Prudký Koudelkův centr propal pokutovým územím až ke Kuligovi, který srovnal na 2:2. Ani to však nebylo vše, o malou chvíli později utekl domácí obraně vynikající Kušej, našel přihrávkou Pince, který propálil Vajnera a rozpoutal vlnu euforie v táboru Hanáků. Poslední minutky zápasu si již hosté pohlídali a z Brna tak vezou asi nečekané ale do tabulky zlaté 3 body.