ProstějovFK DUKLA Praha a. s.
4:2
so 5. 11. 2022 14:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 15. kolo

F:NL Prostějov - Dukla Praha

Rozhodnuto za poločas

1. SK Prostějov – FK Dukla Praha 4:2 (3:1)

Branky: 6. a 84. Kušej, 20.Pinc, 29.Schaffartzik – 34.Buchvaldek, 86.Adediran

ŽK: Schaffartzik, Šumbera – Moulis, Barac

ČK:

Rozhodčí: Kvítek, Lakomý, Pfeifer
Diváků: 470

SESTAVY

DOMÁCÍ: M. BÁRTA (76. KRYNSKYI) – BOLF, SCHAFFARTZIK, BIALEK, ELBEL – KUŠEJ, ŠUMBERA (76. GÁČ), KOUDELKA (85. STŘÍŽ), KULIG (52. M. ZAPLETAL), BARTOLOMEU (85.SHCHEDRYI) – PINC.

HOSTÉ: ČTVRTEČKA – HRUBEŠ, HOLIŠ (74. ADEDIRAN), PIROCH, PETERKA – BUCHVALDEK (85. KIM), BARAC, UHLÍŘ (46. HAVELKA), MATĚJKA (85. HODEK), MOULIS (46. ŠEBRLE) – KOZEL.

Závěrečné domácí podzimní představení vyšlo našim fotbalistům skvěle. Již v 6. minutě se prosadil Kušej střelou na zadní tyč. Prostějov byl v úvodu aktivnější a po zásluze navýšil své vedení ve 20. minutě díky hlavičce Pince. Ani to nebylo vše a rozjetá Hanácká mašina na těžkém terénu byla k nezastavení. Hra se malinko vyrovnala, šance si však Dukla nevytvářela. A tak přišel další trest, střílený centr Koudelky tečoval hlavou za záda brankáře Dukly Schaffartzik a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Ještě do poločasu přišlo snížení , když se Buchvaldek krásně trefil z přímého kopu. Do druhého dějství vyslal trenér Rada dvě nové tváře se snahou zápas zdramatizovat, byl to ale Prostějov, konkrétně nezadržitelný Kušej, který mohl zvýšit vedení, netrefil však opuštěnou bránu Dukly. V 84. minutě opět Kušej předvedl krásnou individuální akci, když prošel přes 6 hráčů hostů a zvýšil vedení domácích na 4:1. Před koncem ještě upravil na konečných 4:2 po přihrávce do vápna Adediran.