ProstějovMFK Karviná a.s.
2:1
so 15. 10. 2022 15:30 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 12. kolo

SESTAVY

DOMÁCÍ: M. BÁRTA – BOLF, BIALEK, SCHAFFARTZIK, STŘÍŽ – BARTOLOMEU (63. KOUDELKA), ŠČEDRYJ (63. ZAPLETAL), KULIG, ŠUMBERA, KUŠEJ – ALI-ABUBAKAR (67. PINC)

HOSTÉ: NEUMAN – MIKUŠ, SOUKENÍK, ŠINDELÁŘ, ŽÍDEK – BUDÍNSKÝ (90. BOHÁČ), ŽÁK (76. PAPADOPULOS) – MEMIĆ (46. ZEDNÍČEK), MÁLEK, REZEK (46. BARTL) – DUROSINMI

V první dějství se na stadinou za Místním nádražím odehrávala bitva od vápna po vápno. Ani jeden se soupeřů neměl vyloženější šanci a brankáři obou celků tak byli téměř bez práce. teprve 51. minuta přinesla větší příležitost , při střele Kušeje však byl Neuman u své tyče pozorný. Stejně tak se dobrým zákrokem prezentoval na druhé straně Bárta. Za malou chvíli po rohovém kopu pomohla strážci domácí svatyně horní tyč jeho brány. Šťastnou ruku měl při střídání domácí trenér Šustr, který poslal na hřiště Koudelku a Zapletala. Prvně jmnenovaný rozjásal domácí obecenstvo výstavní střelou do šibenice v 74. minutě. V tu dobu již byla Karviná lepší a měla tlak. Na 2:0mohl zvýšit Pinc, který udělal kličku neumanovi ale jeho zakončení do prázdné brány vykopl jeden bránících hráčů. Následně mohl zvýšit vedení ještě Kušej, jeho ostrou ránu ale brankář Karviné vyrazil a atak přišlo srovnání. Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči osamocený Bartl a v 87.minutě srovnal stav na 1:1. Hosté cítili šanci na zvrat v utkání, vrhli všechny síly do útoku a šli si pro 3 body, proti byl však čaroděj Bárta , který vyrazil golovou hlavičku na další roh. ten však hosté rozehráli tak nešťastně , že se do brejku dostala dvojice Kušej – Zapletal a druhý jmenovaný doslova v poslední vteřině utkání rozjásal domácí brankou na 2:1. Následoval již jen konečný hvizd sudího Volka a 3 body tak zůstavají na Hané.