ProstějovSlezský fotbalový club Opava a.s.
2:2
so 29. 10. 2022 14:30 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 14. kolo

SESTAVY

DOMÁCÍ: M. BÁRTA – STŘÍŽ, SCHAFFARTZIK, BIALEK, ELBEL – KUŠEJ, ŠUMBERA (90+2. ŠČEDRYJ), KOUDELKA, KULIG, BARTOLOMEU (76. M. ZAPLETAL) – ALI-ABUBAKAR (57. PINC

HOSTÉ: LASÁK – KOPEČNÝ, BÍLEK (88. DOSTÁL), JANOŠČÍN, KADLEC – MACHÁČEK, GORČICA (64. HAITL) – ŠIGUT, KRAMÁŘ, ŠČUDLA – YUNIS (39. RATAJ).

První poločas sobotního utkání byl velice vyrovnaný, dějství na trávníku odpovídalo vyrovnanosti soupeřů v tabulce, přestože Hanáci do utkání vstupovali v lepším rozpoložení díky posledním dvou výhrám, naopak Opava šla do zápasu s vědomím tří proher v zádech. Vzájemná bilance však hovořila ve prospěch Slezanů. Na těžkém terénu se hrál od úvodních minut vcelku vyrovnaný zápas plný osobních soubojů. Postupem času mírně Opava získávala územní převahu a vypracovala si několik nebezpečných situací. Zejména po standartních situacích bylo před bránou Bárty rušno. Vedení se však ujal domácí Prostějov, když po pěkné akci se ocitl na zadní tyči osamocený Bartolomeu , který neměl problém před odchodem do šaten otevřít gólový účet zápasu. Do druhé půle vstoupili lépe a aktivněji domácí, přišlo však vyrovnání když se pom standartní situaci v závaru před Bártou nejlépe orientoval Kopečný a vyrovnal stav utkání na 1:1. Vrátit vedení mohl Hanákům Ali Abubakar, to se však povedlo až o chvíli později když dobře ze souboje vyšel Pinc, přistrčil míč Elblovi, který výstavní ranou do šibenice oslavil svůj první druholigový gól. Za chvíli však bylo srovnáno, po další standartní situaci hlavou zakončil Šigut 2:2. V samotném závěru došlo doslova k infarktovým situacím na obou stranách. Nejprve mohl v poslední minutě urvat výhru na stranu Prostějova osamocený Kulig, jehož hlavička jen těsně minula a vzápětí mohl na druhé straně trefit výhru hostů Dostál. V obou situacích chyběli doslova centimetry. Zrodila se tak spravedlivá dělba bodů.