Související zápas

1. SK Prostějov
SK Slavia Praha - fotbal a.s. BProstějov
0:1
ne 31. 7. 2022 10:15 @ SC Xaverov, Horní Počernice, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 1. kolo

F:NL Slavia Praha B - Prostějov

Skvělý začátek sezony, z Prahy vezeme 3 body

SK Slavia Praha “B” – 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)

Branky: 45.OMALE

ŽK: Pudil, Jurásek – Bialek, Omale, Píchal, Bolf, Krynskyi

ČK:

Rozhodčí: Kotala, Bureš, Žurovec
Diváků: 580

Sestavy

DOMÁCÍ: DVOŘÁK – LABÍK (63. KOPÁČEK), BEHENSKÝ, ŠVEC (54. EZEKIEL), D. JURÁSEK – ZACHOVAL (63. A. BÁRTA), NIKL, VALENTA – ŠUBERT (78. KNEIFEL), ŠMIGA, PUDIL (54. OSUAGWU)

HOSTÉ: KRYNSKYI – BOLF, GÁČ, BIALEK, ELBEL (78. PÍCHAL) – BARTOLOMEU (63. ZAPLETAL), OMALE, MACH (63. KULIG), KUŠEJ – KOUDELKA (78. VLACHOVSKÝ), PINC (85. ALI-ABUBAKAR)

V základní sestavě domácích se objevil překvapivě v Prostějově dobře známý David Jurásek, který si právě v dresu Hanáků svými výkony před dvěma lety řekl o přestup do Mladé Boleslavi a následně právě do Slavie.

První výraznější šanci měli hosté, Bartolomeu ale v zakončení po přihrávce Koudelky selhal. Po zhruba deseti minutách hry si několik příležitostí vytvořili slávisté. Ve 22. minutě po nedorozumnění v obraně Hanáků uháněl sám na Krynského Daniel Šmiga, prostějovský golman však zázračně zasáhl a zabránil vedení sešívaných.

O chvíli později se mohl prosadit také Pudil na strně domácích, jeho přízemní rána se ale nevešla mezi tři tyče. A tak udeřili hosté – v závěru poločasu stáhl Bialka dle názoru sudího k zemi při rohovém kopu Pudil a Solomon Omale proměněným pokutovým kopem dostal Hanáky do vedení.

Na začátku druhé půle mohl vedení Prostějova zvýšit aktivní Kušej, jeho zakončení reflexivně vykopl Dvořák v bráně domácích. V 62. minutě se pak opět vytáhl strážce hostující svatyně Krynskyi.Po individuální akci se před ním sám ocitl střídající Osuagwu, brankář Prostějova ale nadvakrát zlikvidoval jeho pokus o lob.

Brankou pak neskončily ani další pokusy Šmigy na straně jedné nebo nebezpečný volej Vlachovského na straně druhé. Následný tlak domácích borců korunoval na zadní tyči osamocený Jurásek, který rozvlnil sít v bráně hostů, jeho radost však zhatil praporek pomezního rozhodčího – ofsajd. Hanáci zbytek utkání s vypětím všech sil ubránili těsné vedení a z Prahy se tak vracejí s plným bodovým ziskem.