Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovSK  Sigma Olomouc, a.s. B
2:0(2 : 0)
so 9. 3. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 18. kolo
114_20240419_141357.png
629_20240307_084740.jpg

Holické jaro zahájí derby se Sigmou

"Domácí" start jara a hned derby


První jarní domácí utkání fotbalistů 1. SK Prostějov bude mít pikantní příchuť. V holickém azylu totiž přivítají béčko olomoucké Sigmy. Střetnutí 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je na programu v sobotu 9. března od 10:30 hodin na stadionu ve Staškově ulici.

Kdo se nedostane z jakéhokoliv důvodu přímo na stadion, může utkání sledovat na streamu společnosti SPORTTOTAL.CZ odkaz na stream   , pro sázkaře je k dispozici aktuální nabídka kurzů u TIPSPORT.CZ  ZDE.

„Čeká nás trošku zvláštní utkání. Budeme hrát v Olomouci s Olomoucí, oba týmy budou svým způsobem doma. Ale my v Holici trénujeme, to bude trošku naše výhoda. Myslím, že přijdou lidi, to bude fajn,“ předpokládá prostějovský trenér Radim Kučera.

Stejně jako v prvním jarním utkání hráče čeká záložní výběr ligového týmu. Sigma sice hraje jiným stylem a systémem než Sparta, přesto tým čeká náročná zkouška proti mladému a dravému soupeři. „Jednoduché to nebude, ale pro nás neplatí nic jiného, než že půjdeme tvrdě za vítězstvím,“ vnímá složitou situaci Kučera, podle něhož půjde soupeř do střetnutí povzbuzený úvodním vítězstvím nad Jihlavou 3:0. „Béčko Sigmy vstoupilo do jara dobře, ale proti nám nastoupí jiná sestava. Nebudou v ní posily z Áčka, takže pro nás to bude trošku neznámá, ale s tím si musíme poradit,“ dodává kouč eskáčka.

Derby je vždy nevyzpytatelné, hráči se vzájemně dobře znají. Před takovým duelem se nedá odhadnout, zda půjde o hezký nebo především bojovný zápas. „Na to se v naší situaci nemůžeme ohlížet. Může to být hezký a dobrý fotbal, to by bylo ideální. Ale hlavně si přeju, abychom na konci měli tři body. Tomu musíme na hřišti všechno podřídit. Věřím, že na hráčích bude vidět odhodlání odčinit porážku z prvního jarního kola. Potřebujeme se dostat do situace, kdy zvedneme naši psychiku. Doma musíme brát tři body a z venku něco přivést. Tudy vede cesta k záchraně,“ má jasno Kučera.