skupina A - Zbrojovka Brno, Baník Ostrava, FC Slovácko, MFK Vyškov, Nové Sady, FŠ Třebíč, 1.SK Prostějov - zelení

Sestava: Malčík, Kadlec, Rakus, Šindler, Vargová, Vávra, Čížek, Šuta, Hradečný

skupina B - Sigma Olomouc, Sparta Brno, FK Blansko, OFS Vyškov, FC Viktorie Přerov, FC Ivančice, 1.SK Prostějov - modří

Sestava: Vojtuš, Stražický, Huljar, Motal, Kumstát, Habrdle, Strašák, Klíč, Koranda, Miler, Pávek

V neděli 11.6.2023 se konal v Prostějově turnaj nejmenších fotbalistů ročníku 2016 a mladších. V Prostějově se v areálu v Olympijské ulici sešlo 14 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, kde se každý utkal s každým. První 4 týmy postoupily do zlaté skupiny a týmy na 5. až 7. místě postoupily do skupiny stříbrné. V těchto skupinách se odehrály již utkání týmů, které se spolu nepotkaly ve skupinách základních. Vzhledem k tomu, že to jsou velmi malé děti tedy ty nejmenší fotbalové naděje bylo většinou k vidění pouze nadšení, emoce, ale žádné negativní pokřikování, v tomto směru je to oproti starším kategoriím naprosto skvělé.

Co se týče výsledků tak byly zapisovány pouze hlavním pořadatelem tak, aby nevznikly mezi dětmi a rodiči jakékoliv spekulace a byly použity pouze pro rozdělení do finálových skupin a následně pro určení 1. až 4. místa, která byla oceněna medailemi a poháry, ostatní týmy skončili shodně na krásném 5. místě, které byli oceněny medailemi, všechny děti byly spokojení a rodiče také.

Prostějovské naděje se umístili na hodnoceném 4. místě tedy s pohárem, díky kterému byli kluci neskutečně šťastní. Závěrečné vyhlášení výsledků a dekorování týmů na turnaji bylo pod patronátem primátora města Prostějov Mgr. Františka Jury a hráčů A mužstva Jana Koudelky a Roberta Bartolemeua, kteří poděkovali rodičům, trenérům i dětem za jejich skvělou práci.

Veliké poděkování patří rodičům ročníku 2016 a 2017 těm, kteří se podíleli na pořádání turnaje a díky tomu skvělé propagaci fotbalového mužstva 1.SK Prostějov. Pokud by takto drželi pohromadě všichni byl by svět krásný.

Pořadí turnaje:

1. FC Viktorie Přerov

2. OFS Vyškov

3. Zbrojovka Brno

4. 1.SK Prostějov zelení

5. místo:

FC Ivančice, 1.SK Prostějov modří, Sigma Olomouc, Sparta Brno, FK Blansko, Baník Ostrava, FC Slovácko, MFK Vyškov, Nové Sady, FŠ Třebíč

Turnaj byl uspořádán s pomocí finanční podpory Statutárního města Prostějov. Děkujeme !!