so 9. 3. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 18. kolo

Muži: 1. SK Prostějov - Sigma Olomouc "B" 2:0

1. SK PROSTĚJOV - SK SIGMA OLOMOUC "B"  2:0 (2:0)

Branky: 27. Vepřek (vl) , 30.Koudelka

Prostějov : VEJMOLA – R. LÁTAL, HARUŠŤÁK, ŠTĚRBA, RUDZAN – HABUSTA – J. MATOUŠEK (74. SLAMĚNA), KOUDELKA (74. MACH), BARTOLOMEU (85. ŠIMEK), P. JAROŇ (85. MATOCHA) – MALEC (90. JAMIU)

Sigma: DIGAŇA – SLAVÍČEK (46. AMASI), VEPŘEK, ELBEL, MATYS – J. SPÁČIL, ŠÍP (65. ZIFČÁK) – ISRAEL (65. MURITALA), FABIÁNEK, MIKULENKA (90. CAHEL) – HADAŠ

První domácí utkání po zimní pauze zvládli fotbalisté 1. SK Prostějov na jedničku. V nevyzpytatelném derby porazili rezervu olomoucké Sigmy 2:0 a vybojovali první tři jarní body, když posledních dvacet minut po vyloučení Fabiánka dohrávali proti oslabenému soupeři a vedení si pohlídali.

Zpočátku byla aktivnější Sigma, která byla častěji na míči a snažila se napadat soupeře už na útočné polovině. Defenziva Prostějova ale byla vždy nachystaná do větší šance soupeře nepustila. Až v 17. minutě vystřelil nebezpečně Israel, Vejmola byl však na zemi včas a jeho pokus vyrazil na roh.

O čtyři minuty později vyzkoušel na druhé straně Digaňu Habusta, jeho střele ale chyběla razance. O dvě minuty později měla rána Malce z hranice pokutového území potřebné parametry, letěla však vedle pravé tyče. Velkou šanci měl téměř vzápětí na druhé straně Slavíček, Vejmolovi v tomto okamžiku pomohla obětavým blokem obrana.

Ve 28. minutě eskáčko udeřilo. Na centr Bartolomea nabíhal dobře Matoušek a s jeho přispěním si míč do vlastní branky srazil Vepřek. Okamžitě po rozehrání chyboval na půlící čáře opět kapitán Sigmy a Koudelka hokejovým blafákem proměnil samostatný nájezd – 2:0.

V pohodě hrající domácí mohli přidat další gól. Po centru Rudzana chyběly hlavičce Malce centimetry, pět minut před pauzou Bartolomeu těsně minul levou tyčku branky Sigmy. Na konci poločasu ještě mohly oba týmy skórovat. Fabiánek ovšem netrefil branku a střelu Bartolomea skvěle vyrazil Digaňa.

Olomoucké béčko na začátku druhé části utkání přitlačilo a pokoušelo se vstřelit kontaktní gól. Hlavičku Matyse jistil Vejmola, při pokusech Israela a Šípa zasáhla obrana.

V 66. minutě hosté dvojím střídáním posílili útok, o dvě minuty později ale jejich ofenzivu přibrzdil Fabiánek, který byl vyloučený po druhé žluté kartě. Fotbalisté Prostějova v klidu hlídali svůj náskok, občas přesto zahrozili jako v 70. minutě Koudelka. Čtvrt hodiny před koncem si za domácí obranu zaběhl Muritala, ani on ale prostějovského brankářek nepřekonal.

Pět minut před koncem měl třetí gól na kopačce Rudzan, kterému k ideálnímu zakončení scházelo deset centimetrů. Branku nedal v samotném závěru ani střídající Jamiu, na radosti z prvních jarních bodů to ale nic nezměnilo.