Druhá porážka v Zimní lize
Porážka v derby na úvod přípravy
Branky: 73. Harušťák – 20. Růsek, 83. Křišťál, 89. Igukar
Prostějov: Hasalík – Harušťák, Šindelář (46. Bielan), Látal, Zapletal (46. Trunda), Habusta (46. Matocha), Slaměna (46. Vybíral), Hrdlička (46. Bartolomeu), Koudelka (46. Žák), Matoušek (46. Lahodný), Jedlička (46. Lima).
V úvodním přípravném zápase na jarní pokračování Chance Národní ligy nastoupili fotbalisté 1. SK Prostějov na umělé trávě proti rezervě olomoucké Sigmy. Zahajovací zápas celé zimní Tipsport ligy prohráli 1:3, přestože především ve druhém poločase byli lepším týmem.
Skóre otevřeli hosté ve 20. minutě. Po akci Křišťála a Uriči se míč dostal na hranici pokutového území k Růskovi. Ten z rychlé otočky prostřelil brankáře Hasalíka, který je v Prostějově na zkoušce. Vyrovnat mohl o chvíli později Koudelka. Jeho dobře mířenou střelu z dvaadvaceti metrů parádně vyrazil olomoucký gólman Digaňa.
Po přestávce domácí soupeře zatlačili a už ve 46. minutě Hlavičkoval nad branku po rohu Trunda. Po dalších dvaceti minutách netrefil branku ani Bartolomeu po rychlém brejku. V 73. minutě se už domácí dočkali. Do sítě mířila hlavička Harušťáka po centru Matochy. O chvíli později mohl výsledek otočit Lima. Jeho tvrdou střelu ale Digaňa dokázal vyrazit.
V poslední desetiminutovce si Sigma vzala vedení zpět. Po přesném pasu Huni byl na správném místě Křišťál a se štěstím prostřelil Hasalíka. Dvě minuty před koncem fauloval v pokutovém území Ikugara Trunda a sám postižený proměnil pokutový kop a stanovil konečný výsledek.
Hodnocení Jozefa Webera:
„Viděl jsem osmnáct hráčů, něco jsme si vyzkoušeli. Obecně měla první půle lepší tempo i kvalitu. Pak to trošku spadlo, i když jsme měli převahu. Podařilo se vyrovnat, byly tam i šance na otočení výsledku. Ovšem po chybách jsme inkasovali a zaslouženě prohráli. Ale je to především příprava. Ještě protočíme další hráče i rozestavení. Soustředíme se na to, abychom vyhodnotili hráče, které tady máme na zkoušku. Po druhém přípravném zápase se rozhodneme, co bude dál.“