st 24. 5. 2023 17:00 @ Juliska, Praha 6, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 29. kolo

Další debakl a obavy do posledního zápasu

FK DUKLA PRAHA- 1. SK PROSTĚJOV 4:1 (3:0)

Branky: 5. a 38.Kozel , 45.Krch , 84.Šebrle- 75.Bartolomeu (p)

Rozhodčí: Krejsa, Černoevič, Cichra

Diváků: 591

DUKLA:ŠŤOVÍČEK – BARAC, KRCH, PETERKA, M. ZAPLETAL – MOULIS (72. HUDEC), HAVELKA (85. HODEK), KOZEL, HRUBEŠ (61. ŠEBRLE) – ČERVENKA (72. DOUDĚRA), MATĚJKA (85. PIROCH)

PROSTĚJOV: VEJMOLA – BLAHUTA (46. MOUČKA), GABRIŠ (46. MALEC), SCHAFFARTZIK, ELBEL   –  BIALEK –  BOLF (46. VLACHOVSKÝ), CHVĚJA (79. DANO), KOUDELKA, ROLINEK (31. PÍCHAL) – BARTOLOMEU

Dukla měla start do zápasu dobrý,  skóre otevřela už v 5. minutě.  Ze strany Prostějova se jedná o již tradiční začátek, kdy hned v úvodu obdrží branku a tím je ráz zápasu určený. Domácí rozehráli standardku, míč se dostal na vápno na volného hráče Dukly, ten přiklepl na dalšího volného Kozla, pro kterého nebylo problém gólově zakončit. První dvacetiminutovka nabídla  ofenzivní podívanou, zejména ze strany domácích. Po rohovém kopu mohl Prostějov srovnat,  po skrumáži na přední tyči skončil míč jen na břevně. Na druhé straně po kombinaci zakončoval zblízka Hrubeš, Vejmola dobře vyrazil. O chvíli později se zjevil před domácí brankou Chvěja, nechal se však golmanem vytlačit a zakončil špatně.

Před koncem poločasu padly ještě dvě branky. Opět se prosadil David Kozel, jenž si znovu vzal odražený míč v šestnáctce a propálil Vejmolu. V nastaveném čase pak Moulis z rohového kopu našel přesně hlavu volného  Daniela Krcha, který stanovil poločasový stav 3:0.

Hosté měli dvě příležitosti na snížení brzy po přestávce. Dvakrát zakončoval Moučka. Nejprve si naběhl na pas Bartolomeua z druhé vlny, ale nevyzrál na Šťovíčka. Poté běžel sám na gólmana Dukly, kterého šikovně přeloboval, avšak balon spadl na břevno.

Píchal využil Koudelkovy nepřesné střely, objevil se sám před Šťovíčkem, místo zakončení však volil nepochopitelně ještě kličku, čímž se sám dostal mimo střeleckou pozici.  Později Píchal pronikl do pokutového území, po kontaktu s domácím kapitánem Peterkou upadl a sudí Krejsa hned ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal Robert Bartolomeu, prokázal pevné nervy a snížil.

To však nebylo vše. Závěr patřil opět Dukle, když domácí vykombinovali akci ke Štěpánu Šebrlemu, který zůstal ve vápně naprosto osamocený a v klidu zakončil do poloprázdné branky - 4:1.

Dukla se tak rozloučila s domácím publikem pro letošní ročník vítězně, Prostějov bude v posledním kole hrát o záchranu soutěže.