ne 12. 5. 2024 17:00 @ Juliska, Praha 6, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 28. kolo

Muži: Dukla - Prostějov

Dvakrát jsme vedli, přesto odjíždíme bez bodu.

FK Dukla Praha - 1. SK Prostějov  3:2 (1:1)

Branky: 45+3. J. Hora (pen.), 68. Vondrášek, 78. Mešanović – 4. Šimek, 49. Harušťák

Žluté karty: 82. Kozma, 89. J. Jeřábek, 90+4. Zeronik, 90+4. Mešanović, 90+5. Rada – 14. Šimek, 90+3. Matocha

FK Dukla Praha: Rada – Vondrášek, Peterka (C), D. Hašek, Ullman (59. Zeronik) – Kozma – J. Hora (86. J. Jeřábek), Douděra (75. Moulis), Holiš, Kozel (59. Mešanović) – Matějka (86. Barac).

1. SK Prostějov: Mucha – R. Látal, Štěrba, Bednár, Harušťák – Habusta – Bartolomeu, Koudelka (C) (65. Matocha), Šimek (65. Slaměna), J. Matoušek II (65. P. Jaroň) – Malec (77. Jamiu)

Rozhodčí: Radina – Matoušek, Zoufalý

Ve 28. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalisté 1. SK Prostějov pořádně potrápili vedoucí pražskou Duklu a na půdě soupeře dokonce dvakrát vedli. Přesto odjížděli po porážce 2:3 zklamaní a bez bodu, který by si zasloužili.

Utkání mělo neuvěřitelný začátek. První přízemní roh Prostějova, který zahrával Bartolomeu, proletěl pokutovým územím do vzdálenějšího rohu pokutového území, odkud jej do sítě nekompromisně uklidil Šimek.

Na aktivní začátek Hanáků navázal v 8. minutě Matoušek. Po chybě Peterky se nažil ohrozit domácí branku, neměl ale seřízené mířidla. Dukla se snažila přebrat iniciativu, hráči eskáčka se ale poctivě vraceli do obrany a nepouštěli soupeře do větších příležitostí. Ve 21. minutě sice domácí Vondráček po rohu dopravil míč do sítě, bylo to ale z ofsajdu.

Až pak domácí začali ukazovat, proč vedou tabulku. Po skvělé kombinaci na jeden dotek se do šance dostal Peterka, kterému nevyšel závěrečný krok a k zakončení se nedostal. Pak si domácí vynutili další roh, po kterém se obrana musela rovněž pořádně otáčet. První třicetiminutovku ukončil brejk Pražanů, který ukončil nepřesnou střelou Vondráček.

Na druhé straně zahrozil Koudelka, který se dostal do slušné palebné situace a z plného běhu vypálil kousek nad Radovu branku. V dobrém světle se ukázal o chvíli později Mucha. Prostějovský brankář vytáhl na roh gólový pokus Holiše. Vzápětí svůj tým podržel po nebezpečné teči Kozla. Na konci poločasu se několikrát připomenula také prostějovská ofenziva. Vyloženou šanci neměla, pomohla ale obráncům, aby si na chvíli vydechli.

Ve druhé minutě nastaveného času ale Hanáci po závaru v pokutovém území faulovali na hranici velkého vápna a Hora vyrovnal z pokutového kopu. Okamžitě poté první poločas skončil.

Také začátek druhého poločasu byl ve znamení velké aktivity prostějovských fotbalistů. Usadili se na polovině Dukly a v 50. minutě po centru z pravé strany šli opět do vedení po hlavičce Harušťáka.

Domácí favorit okamžitě zvýšil obrátky a začal ostřelovat Muchovu branku. Pokusy Kozla a Kozmy minuly branku, rostoucí převaha přesto přinesla další změnu skóre v 68. minutě. Po rohu se k míči dostal volný Vondrášek a bylo opět vyrovnáno. Hostující obrana byla rázem pod velkým tlakem a třináct minut před koncem padla, když Mešanovič využil střílenou přihrávku Moulise.

Eskáčko vrhlo všechny síly do útoku a poslalo několik míčů do pokutového území. Po jednom z nich se dostal k zakončení Slaměna, jeho křížná střela ale letěla jen vedle branky a pak už mohly odstartovat postupové oslavy domácího týmu.

Hodnocení Radima Kučery:

„Kdybychom získali alespoň bod, měl bych radost z kvalitního výsledku. Duklu jsme opravdu potrápili, zaskočili ji dobrými vstupy do obou poločasů. Domácí byli lepší pouze dvacet minut na konci první části zápasu. Ale co je to platné, když vzadu uděláme velké chyby a dostaneme hloupé góly. Při vyrovnávacím na 2:2 nás bylo v pokutovém území devět proti šesti hráčům soupeře. A stejně z toho byla branka. To nás strašně sráží a připravuje o lepší výsledky. Je to velká škoda, protože i bod by nám hodně pomohl.“