Slezský fotbalový club Opava a.s.Prostějov
1:1(1 : 0)
pá 19. 5. 2023 17:00 @ MěFS, Lipová 105/2, Opava, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 28. kolo

Diváků: 1540

OPAVA:LASÁK – CYKALO, HELEBRAND, JANOŠČÍN, KADLEC – ŠIGUT (70. KOPEČNÝ), RYCHLÝ, OMALE, ŠČUDLA (48. BÍLEK) – RYBIČKA (70. RATAJ), HAITL (70. YUNIS)

PROSTĚJOV: VEJMOLA – BLAHUTA (76. VLACHOVSKÝ), GABRIŠ, BIALEK, STŘÍŽ (46. PÍCHAL) – SCHAFFARTZIK  - BOLF (90+2. ZBOŽÍNEK), KOUDELKA, ROLINEK (46. CHVĚJA), BARTOLOMEU – MALEC

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří se již v 5.minutě ujali díky Šigutovi vedení. Ten po dlouhém balonu za obranu pronikl do pokutového území a na přední tyč trochu překvapivě propálil Vejmolu. Domácí po rychlém vedení byli v zápase lepším a kvalitnějším celkem, měli několik jasných příležitostí, kdy diváci již pomalu zvedali ruce nad hlavu. Jako třeba po úniku Rybičky, který šel téměř sám na Vejmolu od poloviny hřiště. Neuspěl. Srovnat mohl ke konci poločasu na druhé straně Bolf nebo Bartolomeu, jejich rány však domácí obrana zblokovala. Nejblíže překonání Lasáka byl Malec, jeho nepovedená dorážka se zastavila o tyč domácí brány. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí Slezané.

Hanáci provedli do druhé půle změny v sestavě, které přinesli zlepšení. Hra se vyrovnala a šance měly v druhém dějství oba celky. Tu největší na straně domácích Kopečný, který mohl přidat pojistku pro domácí. Sám před Vejmolou však přestřelil. Přišel tak trest na druhé straně, kdy Chvěju fauloval ve vápně Omale. Následoval pokutový kop, který Bartolomeu proměnil a rozjásal hostující lavičku. Dokonat obrat mohl Píchal, jehož ránu zázračně nohou vykopl Lasák. Zrodila se tak dělba bodů.