Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovSK Líšeň 2019, a.s.
2:1(2 : 1)
so 13. 5. 2023 17:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 27. kolo

Diváků: 620

PROSTĚJOV: VEJMOLA – BOLF, GÁBRIŠ, BIALEK, ELBEL (74. BLAHUTA) - SCHAFFARTZIK (85. CHVĚJA) – BARTOLOMEU, MOUČKA (44. STŘÍŽ), KOUDELKA (85. PÍCHAL), ROLINEK – MALEC

LÍŠEŇ: VAJNER – PAŠEK, M. JEŘÁBEK, ČERNÍN, LUTONSKÝ – A. ČERMÁK – MACHALÍK (69. LACZKÓ), POLÁŠEK (69. ŠUMBERA), MATOCHA (85. WEBER), SOKOL (69. OTRÍSAL) – VANDAS (74. ZIKL)

Pro oba celky se jednalo i přes značně rozdílné postavení v tabulce o důležitém utkání. Domácí bojují ze všech sil o setrvání v soutěži, Marvani naopak o příčky nejvyšší, znamenající minimálně baráž o postup do nejvyšší soutěže. Vstup do zápasu vyšel lépe Hanákům, již ve čtvrté minutě uhrál těžký míč Malec, přistrčil na Koudelku, který přesnou ranou k tyči nedal Vajnerovi šanci - 1:0. Ve 12. minutě však bylo srovnáno, když po standardní situaci zůstal osamocen Machalík a střelou na zadní tyč propálil chumel hráčů před Vejmolou - 1:1. Vedení mohl vrátit domácím Bartolomeu, jeho střela však mířila vedle. Na druhé straně hlavičkoval také mimo Vandas. Po dalším centru lapil zakončení hlavou Vejmola, dlouhým míčem našel rychle Bartolomea, který prostrčil na Koudelku, jenž si s míčem poradil a podruhé propálil brankáře  hostů - 2:1.  Zvýšit mohl Schaffartzik, jeho prudká střela jen o kousek minula přední tyč. Vyrovnat mohli hosté, velkou šanci však skvělým vyběhnutím zneškodnil Vejmola. Těsně před odchodem do šaten musel střídat zraněný Moučka. Druhá půle se nesla ve znamení narůstajícího tlaku Marvanů, domácí obrana však byla pevná. Na Hanácích byla patrná obrovská touha dotáhnout zápas k vítěznému konci, přesto hosté několikrát byli blízko vyrovnání. Nestalo se a tři veledůležité body tak zůstávají v Prostějově.