so 7. 10. 2023 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 12. kolo

Vedení, poločasový obrat Líšně, nakonec však radost 1.SK

Branky: 18.Elbel, 70.Koudelka,84.Jaroň(P) ,88.Silný - 36.Vlasák, 42.Jeřábek

ŽK: Elbel, Koudelka - Polášek,Mezera, Veselý

Rozhodčí: Trska, Volf,Černoevič

Divácí: 359

Prostějov: KRYNSKYI – R. LÁTAL, SCHAFFARTZIK (C), K. SPÁČIL (42. GABRIŠ), ELBEL (32. CIENCIALA, 88. BOLF) – BARTOLOMEU (46. SILNÝ), HABUSTA, KOUDELKA (88. MACHÁČEK), SLAMĚNA – P. JAROŇ, MALEC

Líšeň: VESELÝ – PAŠEK, M. JEŘÁBEK (C), MEZERA, LUTONSKÝ – VLASÁK (85. RAAB), POLÁŠEK (85. JOKOVIĆ), MATOCHA, MACHALÍK (72. ALDIN), SOKOL (85. MIONIĆ) – TAUŠ (61. VANDAS)

Úvod zápasu v podání tradičních rivalů byl spíše opatrný. Přinesl dobrou kombinaci domácích a vyčkávání hostů. Po krásném centru Koudelky se díky hlavičce Elbela radovalo domácí publikum v minutě 15. Vedoucí branka však na domácí zapůsobila opačným efektem a namísto dosavadní dobré kombinace přišlo čekání a nakopávání míčů. Bohužel pro domácí přišlo nucené střídání Elbela, rozhozená obrana udělala chybu, které využil osamocený Vlasák a vyrovnal. Do řad SK přišla další rána v podobě druhého nuceného střídání Spáčila a než se obrana dala dohromady přišel druhý gól Marvanů před odchodem do šaten. S Hanáky to v ten moment nevypadalo vůbec dobře, prokázali však ohromnou vůli po vítězství. V 70. minutě se odražený míč dostal ke Koudelkovi, který krásnou střelou srovnal na 2:2. V minutě 86. unikl obraně Marvanů obrovitý Malec, kterého jen za cenu nedovoleného zákroku zastavil jeden z obránců Líšně v pokutovém území. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jaroň. Přišel tak druhý obrat výsledku. Definitivní tečku za výsledkem udělal po brejku a přihrávce ze strany ve skluzu Silný, který stanovil konečný stav 4:2 pro domácí Hanáky.