ProstějovFK VIAGEM PŘÍBRAM a.s.
0:2(0 : 1)
so 18. 3. 2023 15:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 19. kolo

Muži: Prostějov - Příbram

Další domácí ztráta, dno tabulky se přibližuje. Aktualizováno: sestřih zápasu

1. SK PROSTĚJOV  - FK VIAGEM PŘÍBRAM 0:2 (0:1)

Branky: 16.Wagner (p),48.Zeronik

ŽK: Bialek, Kulig

ČK:

Rozhodčí: Všetečka –  Leška, Cichra

Diváků: 380

Prostějov: VEJMOLA – BIALEK (56. PÍCHAL), ELBEL (56. GABRIŠ), KULIG (78. DANO), BOLF, SCHAFFARTZIK, KOUDELKA, BARTOLOMEU (67. CHVĚJA), ROLINEK (67. BLAHUTA), MACH, MALEC.

Příbram: MELICHAR – ČEJKA (90+2. JAHIĆ), FIŠL, STROPEK, SAKALA, VOKŘÍNEK, PETRÁK (90+2. DUDL), LANGHAMER (87. SAYED), J. JEŘÁBEK, WÁGNER, ZERONIK (80. ANTWI)

Domácí vstoupili do utkání aktivně, prvních 15 minut se hrálo v podstatě na jednu bránu, poté si však nerozuměl Bialek s brankářem Vejmolou, když jeden spoléhal na druhého až nakonec musel faulovat domácí obránce a z pokutové kopu se prosadil Wagner. Srovnat mohl za chvíli Malec, kterého vychytal Melichar. Nejblíže brance byl v bílomodrém kapitán Schaffartzik, který se objevil úplně sám před brankářem hostů, v obrovské příležitosti však orazítkoval jen horní tyč brány Melichara. Hned na začátku druhé půle ve snaze odehrát míč do bezpečí Bialek vyslal do útoku Zeronika, který se nemýlil a zvýšil vedení středočechů na 2:0. Snaha o korigování, nebo srovnání výsledku ze strany Prostějova další výraznější šanci téměř nepřinesla, hosté se tak radují z výhry a udržení prvního místa v tabulce.