st 24. 1. 2024 13:00 @ UMTR Olympijská, Prostějov, Přípravná utkání

Další přípravné utkání výhru nepřineslo

1. SK PROSTĚJOV -TJ STAR BRNO 2:2 (2:1)

Branky: 14. a 23. Malec - 31. Březina, 87. Hladký

Sestava Prostějov: Hrubý (46. Krynskyi) - Studený, Kulig, Bartolomeu, Koudelka (46. Matoušek), Mach (46. Slaměna), Kulíšek, Matocha (46. Badra), Bednár (46. Gabriš), Zapletal, Malec (46. Látal).

V bráně se v dalším přípravném utkání opět objevil testovaný Hrubý, novicem na hřišti byl potom Patrik Kulíšek, který je u nás na zkoušce ze Zlína. Po drobném zranění se opět zapojil Bartolomeu. Nemocný je Jaroň a lehce zraněný Habusta.

Hned v úvodu mohl jít Prostějov do vedení, po střele Koudelky však byla proti tyč za zády Jíchy v bráně Startu. Stav utkání se změnil ve 14 minutě, kdy přetažený centr do vápna dobře vrátil Bartolomeu, z první našel hlavu Malce, který bezpečně otevřel gólový účet utkání.  Srovnáno mohlo být jen o chvíli později. Z trestného kopu za hranicí pokutového trefil jeden z hostujících hráčů břevno prostějovské brány. Ve 24. minutě se podruhé trefil Malec, kterého opět našel dobrým míčem v pokutovém uzemí Bartolomeu. Účastník MSFL snížil v minutě 31., když po akci z levé strany se míč dostal k nohám Březiny, který dobře trefenou ranou překvapil na první tyči brankáře Hrubého. Zvýšit vedení Hanáků mohl minimálně 2x Malec, který se dostal do stoprocentních šancí, mířil však těsně vedle. Do šaten se tak odcházelo s vedením 2:1 pro Prostějov. Druhá půle již tolik brankových příležitostí nepřinesla,  do šancí se vícekrát dostali také hosté, kteří byli v druhém dějství vyrovnanějším soupeřem ve srovní s první polovinou utkání. Před koncem zápasu se do dobré šance dostal Hladký, který propáli Krynského a stanovil tak konečný výsledek na 2:2