ProstějovFotbalový klub Varnsdorf a. s.
1:1(0 : 1)
so 4. 3. 2023 14:30 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 17. kolo

Muži: Prostějov - Varnsdorf

Vydolovaný bod v samotném závěru. Aktualizováno: sestřih zápasu

1. SK Prostějov - FK Varnsdorf  1:1 (0:1)

Branky: 90+2. Bialek – 23.Schön

ŽK: Kulig - Kouřil

ČK:

Rozhodčí: Rouček – Dobrovolný, Černoevič

Diváků: 260

Prostějov: VEJMOLA – BOLF (78. BLAHUTA), ELBEL (88. GABRIŠ), SCHAFFARTZIK, ROLINEK (63. BIALEK) – KULIG, M. MACH (63. DANO) - KOUDELKA, CHVĚJA (63. PÍCHAL), BARTOLOMEU - MALEC

NA LAVIČCE: KRYNSKYI, KARÁSEK

TRENÉR: PAVEL ŠUSTR

Varnsdorf: VAŇÁK – BLÁHA, KOUŘIL, KUBISTA, KURKA, ONDRÁČEK (69. LUDVÍČEK) – RICHTER, SAMKO (80. DUFEK), SCHÖN (88. ŠVANDA) – TANKO (88. RUDNYTSKYY), ZBROŽEK

NA LAVIČCE: SIROTNÍK, PENC, RUDNYTSKYY

TRENÉR: MIROSLAV HOLEŇÁK

Domácí Prostějov v chladném počasí působil od úvodních minut aktivnějším dojmem a měl více času míč na svých kopačkách. Přesto to byli hosté, kteří se ujali vedení. Rychlík Tanko pro jednom z brejků prchl obraně Hanáků a hosty posla do vedení Schön. Srovnat se snažil jeden z nejaktivnějších hráčů v modrobílé Bartolomeu, vylámal si však zuby na Vaňákovi v bráně hostů. Toho po jednom z rohů a závaru před bránou překonal hlavičkující Schaffartzik, proti srovnání však byla horní tyč. I druhá půle se na těžkém terénu odehrávala zejména na útočné polovině Hanáků, ti si však vyloženou šanci i přes velkou snahu nevypracovali. Naopak zvýšit své vedení mohli hosté, skvělým zákrokem se však zmrzlým diváků představil novic v domácí bráně Vejmola. Ten si o pár minut později oddychl, když po zákroku Elbla zůstala píšťalka sudího Roučka tichá. Hosté se dožadovali veheměntně pokutového kopu. Když už to vypadalo v závěru že si Hanáci ani potřetí za sebou ve vzájemném utkání neporadí s pevnou obranou Varnsdorfu , dostal se k propadnutému míči na zadní tyči Bialek a srovnal na 1:1 . Došlo tak k dělbě bodů, Prostějov drží šňůru sedmi utkání bez porážky.