ProstějovFC Sellier & Bellot Vlašim, a.s.
0:4(0 : 1)
so 8. 4. 2023 16:30 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 21. kolo

Muži: Prostějov - Vlašim

Úplné dno na dosah

1. SK PROSTĚJOV - FC Sellier&Bellot VLAŠIM 0:4 (0:1)

Branky: 13.Horský, 58.Svoboda,69.Suchan,88.Bialek (vl)

ŽK: Bialek - Horský

ČK:

Rozhodčí: Volek, Žurovec, Pospíšil

Diváků: 380

Prostějov: VEJMOLA – BOLF (46. BLAHUTA), GABRIŠ, SCHAFFARTZIK (46. VLACHOVSKÝ), ROLINEK (46. CHVĚJA) – BARTOLOMEU, DANO, MACH (70. MOUČKA), KULIG, KOUDELKA - MALEC (46. BIALEK)

Vlašim: VÁGNER – D. VALA II (78. JANDA), VILOTIĆ, HALINSKÝ, HORSKÝ – SMEJKAL (70. SOLOMON), ONIJE, KŘIŠŤAN, SUCHAN (85. NOGHA), RIGO - A. SVOBODA (78. BIEGON)

V jednoznačnou partii se proměnilo utkání 21.kola. Vynikající aktuální formu předvedla Vlašim, která s přehledem ovládala celé utkání. Konečný výsledek je pro Hanáky ještě milosrdný. Již ve 13.minutě se měnil stav, když Rolinka předběhl s lehkostí Horský a propálil vyběhnutého Vejmolu. Do poločasu ještě 2x zvonila branková konstrukce  za zády prostějovského gólmana. Trenér Šustr do druhé půle provedl hned 4 změny v sestavě, ani to však na obrazu hry nic nezměnilo, spíše naopak. Z lehkostí hrající Vlašim postupně zvyšovala svoje vedení , zmar domácích dokonal před koncem Bialek vlastní brankou. Vlašim tak prokázala svoji aktuální kvalitu, naopak na Hané bude hodně práce ve zbytku záchranářských bojů..