ProstějovMFK Vyškov a.s.
1:0(0 : 0)
st 19. 4. 2023 17:00 @ Za místním nádražím, Prostějov, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 23. kolo

Diváků: 650

Prostějov: VEJMOLA – BOLF, GABRIŠ (46. KULIG), SCHAFFARTZIK, ROLINEK, BIALEK (63. VLACHOVSKÝ) – BARTOLOMEU, MACH, MOUČKA (90.+2 DANO), KOUDELKA (90. CHVĚJA) – MALEC

Vyškov: KINSKÝ – NĚMEČEK (75. SRUBEK), F. ŠTĚPÁNEK, MATYS, ILKO – LAHODNÝ (88. RAMATHAN), CABADAJ – KANAKIMANA, SOUARÉ (58. VINTR), ALÉGUÉ ELANDI – LACÍK (58. BAYO)

Premiéra trenéra Šmardy, derby zápas s Vyškovem, nutnost domácích bodovat. Základní prvky 23. kola F:NL na stadionu Za místním nádražím.

Roli favorita utkání Vyškov potvrzoval od úvodních minut, byl více na míči a domácí obraně dělal nemalé potíže. Ta však odolávala a do úplně vyložených šancí Vyškov nepustila. Když už se tak stalo, tak hosté nedokázali dotáhnout šance do konce. Přesto byli hosté lepší. Před slušnou návštevou se do šaten odcházelo bez branek na obou stranách. Obraz hry se moc nezměnil ani v počátku druhé půle. Přišla však 69. minuta, náběh za obranu od Bartolomea, kterého jeden z bránících hráčů fauloval v pokutovém území, načež hlavní sudí Zelinka nařídil pokutový kop. K jeho zahrání se postavil domácí kapitán Schaffartzik a jako správný vůdce týmů svým zakončením rozjásal domácí tým a diváky. Vedoucí branka zapůsobila na modrobílé jako správný lék. Domácí ožili a bylo patrné, že za každou cenu chtějí urtvat tři body na svoji stranu. Což se nesmírnou bojovností nakonec podařilo. Přestože byl Vyškov fotbalovější a lepší, na straně Prostějova byla zejména po vedoucí brance vidět větší touha a hlad po vítězství.