so 22. 7. 2023 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 1. kolo

Skvělý start do sezony, 3 body zůstávají na Hané

1. SK PROSTĚJOV - FK VIKTORIA ŽIŽKOV 2:1 (1:1)

Branky: 37.Bartolomeu, 88.Elbel - 13.Prošek

ŽK: Spáčil, Koudelka, Elbelf, Bolf - Petrák , Muleme

Rozhodčí: Ulrich, Vodrážka, Arnošt

Divácí: 520

Prostějov: VEJMOLA - BOLF, SCHAFFARTZIK, SPÁČIL, ELBEL - SLAMĚNA (70.MOUČKA), HABUSTA - BARTOLOMEU, KOUDELKA (85. MACHÁČEK), ZAPLETAL (70. CIENCIALA) - SILNÝ (70. MALEC)

Žižkov: KOTEK - RICHTER, BŘEZINA, TREGLER - PETRÁK - ŘEZÁČ, PROŠEK (58. VOLTR), ROSA (58. HÖNIG), JIRÁSEK (78. SIXTA), MULEME (88. ŠTROMBACH) - BATIOJA (89. FINĚK)

V novém azylu, na stadionu HFK jsme v prvním kole soutěže přivítali nováčka soutěže ze Žižkova. Ten do zápasu vstoupil aktivněji, hrozil zejména z křídelních prostorů a ze standartních situací. Po jednom z rohových kopů zůstali hosté aktivní v pokutovém území i přes počáteční odvrácení ze strany Prostějova a právě aktivita a důraz Žižkova přinesl první změnu stavu, když se trochu se štěstím prosadil PROŠEK. I v dalším průběhu hry diktoval více tempo utkání tým z  Prahy. Domácí v druhé půli prvního dějství přidali na pohybu a důrazu, což přineslo ovoce v podobě vyrovnání. Po jednom z rychlých protiútoků se míč přes Zapletala dostal k Silnému, který již sám mohl zakončovat z dobré pozice, přesto ještě míč posunul dále po své pravé ruce, kde nabíhal osamocený BARTOLOMEU a s jistotou srovnal na 1:1. Ve druhé půli byla hra vcelku vyrovnaná, přinesla více důrazu a několik žlutých karet, poněkud se vytratil fotbal a bylo k vidění více osobních soubojů. Několik světlých chvil přišlo ze strany Žižkova, který mohl vrátit vedení na svoji stranu. Proti však byl fantom v domácí bráně Vejmola, který předvedl pár okamžiků po sobě dvakrát zákrok z říše snů a udržel nerozhodný stav. Chvíli před koncem po standartní situaci propadl míč na zadní tyči hostujícího pokutového území až před  ELBLA, který jej dokázal k radosti velké části přítomných dostat do sítě za záda Kotka. Poslední dvě minuty včetně nastavení již byla obrana Hanáků, ve  které si odbyl premiéru v druhé nejvyšší soutěži odchovanec Karel SPÁČIL pevná a 3 body tak zůstávají na Hané.