FC ZBROJOVKA BRNO, a.s.Prostějov
1:2(0 : 1)
so 6. 4. 2024 18:00 @ ADAX INVEST Arena,Srbská 47a,Brno, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 21. kolo

Muži: Zbrojovka Brno - Prostějov

Skvělé 3 body z půdy Zbrojovky

FC ZBROJOVKA BRNO  - 1. SK PROSTĚJOV  1:2 (0:1)

Branky: 56. Alijagić – 42. P. Jaroň, 90+3. P. Jaroň (pen.). Rozhodčí: Starý – Cichra – Vyhnanovský.

Žluté karty: 75. Jambor, 87. Nový, 90+1. Pernica – 19. Látal, 36. Habusta, 67. Koudelka, 68. Bednár, 90+5. Matoušek II, 90+10. Mucha

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Lu. Pernica, Hamza, Endl – Koželuh, Texl (70. Nový), Dav. Jambor, Granečný (86. Juritka) – Smejkal (46. Alijagić), Jak. Řezníček (C), Fousek (46. Gyamfi)

1. SK Prostějov: Mucha – R. Látal, Bednár, Harušťák, Rudzan (60. Zapletal) – Habusta – J. Matoušek II (60. Slaměna), Bartolomeu (89. Šimek), Koudelka (C) (80. M. Mach), P. Jaroň – Malec

Extrémně dramatické utkání sehráli fotbalisté 1. SK Prostějov na půdě brněnské Zbrojovky. Měli dobrý začátek a vedli, pak ale čelili penaltě a náporu soupeře. V závěru se smiřovali i s cenným bodem, nakonec získali tři za výhru 2:1, kterou trefil v nastavení z pokutového kopu Petr Jaroň.

Prostějov od začátku ukazoval, že se přijel pořádně poprat o úspěch. Už ve 4. minutě byl ve slibné pozici Matoušek, kterému míč vypíchl na poslední chvíli obránce Endl. Brno zahrozilo po ztrátě Jaroně, po níž střílel Jambor. Jeho pokus ale skončil kousek od pravé tyčky.

V 19. minutě si míč narazil Malec a Bartolomeu, tentokrát míč dostal do bezpečí Pernica, který zabránil jistému gólu. Další slibnou příležitost měl o chvíli později Bartolomeu. Do míče se opřel dva metry za vápnem a jeho rána jen o centimetry minula pravou tyč Berkovcovi branky.

Zbrojovka byla kousíček od vedení sedm minut před pauzou. Pokus Koželuha brankář Mucha vyrazil jen před sebe, dobíhající Fousek ovšem hlavičkou našel pouze náruč prostějovského gólmana a udeřit mohlo na druhé straně. Ve 42. minutě dotáhl míč před pokutové území Malec a přihrál Jaroňovi. Ten využil postavení bránícího obránce a skvělým obstřelem se trefil k zadní tyč. Berkovec byl bez šance.

Krátce po pauze Látal fauloval v šestnáctce Koželuha a kopala se penalta. Na 53. minutu si ale Mucha schoval nejlepší zákrok zápasu a pokus Řezníčka skvěle zlikvidoval. Po dalších čtyřech minutách bylo přesto srovnáno. Po rohovém kopu zůstal u zadní tyče bez dozoru Alijagič a poslal míč hlavou do sítě. Stejný hráč mohl výsledek otočit po hodině hry, po přihrávce Řezníčka ale vysoko přestřelil.

Oba soupeři pak mohli zápas strhnout na svou stranu. V 76. minutě pokazil Slaměnovi radost skvělým zákrokem Berkovec, pět minut před koncem zase již překonaného Muchu zastoupil na brankové čáře Látal, když odvrátil pokus Jambora.

Prostějovu vyšlo střídání. V 89. minutě šel na hřiště Šimek, kterého po odvážném průniku téměř hned po příchodu srazil ve vápně Pernica a Jaroň svým druhým gólem trefil eskáčku tři body.

Hodnocení Radima Kučery:

Všichni jsme se vyždímali, chtěli jsme to urvat za každou cenu a máme radost, že to nakonec vyšlo. Herně to nebylo tak dobré, jako třeba ve Vlašimi, ale tak to bývá. V naší situaci je výsledek důležitější, než předvedená hra. Měli jsme i štěstí, které se nám dříve vyhýbalo, navíc se nám podařilo využít, že Brno není v pohodě a mělo i vykartované a zraněné hráče.

Prvních dvacet minut bylo dobrých, pak jsme ale začali míče ztrácet a soupeř byl víc na balonu. Naštěstí se nedostal do nějakých velkých šancí. Ale byli jsme pod tlakem, ze kterého týmu pomohl velmi chytrou střelou Petr Jaroň na konci poločasu.

Před druhým poločasem jsme si říkali, že potřebujeme přežít patnáct minut bez gólu. Podržel nás i Filip Mucha, který chytil penaltu, soupeř i tak vyrovnal a pak se nám podařilo přežít některé nebezpečné akce. Už jsem si říkal, že bych bral i bod, pak přišla odvážná akce Samuela Šimka a pokutový kop. Na hřišti už nebyl Bartolomeu a Koudelka, tak to Peťa Jaroň vzal na sebe, udělal dobře. Výhra přišla jako odměna za odvahu, snad nás nakopne.