Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovMFK Chrudim a.s.
2:4(0 : 2)
so 30. 3. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 20. kolo
114_20240419_141357.png
676_20240328_202035.jpg

Po pauze vyzve "A" tým Chrudim

Eskáčko čeká Chrudim, soupeř z horní poloviny tabulky

Fotbalisté Chrudimi, povzbuzeni poslední výhrou nad ambiciozním Brnem, budou soupeři 1. SK Prostějov ve 20. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Aktuálně sedmý tým soutěže sice v zimě přišel o nejlepšího střelce Davida Hufa, který přestoupil do Bohemians, získal ale řadu kvalitních fotbalistů a bude hodně nepříjemným soupeřem. To ovšem nic nemění na úkolu domácích fotbalistů před důležitým střetnutím. To se bude hrát v Olomouci - Holici v sobotu od 10.30 hodin.  

„Potřebujeme vyhrát, nejsme v situaci, kdy si v domácím prostředí můžeme dovolit ztrácet body. Po pauze je tým připravený a nastavený tak, aby urval dobrý výsledek. Chceme navázat na dobré výkony ve Vlašimi a proti Zlínu, ale s lepším výsledkem. Věřím, že to zvládneme za tři body,“ neskrývá vítězné ambice trenér Prostějova Radim Kučera.

Chrudim vstoupila do jara bezbrankovou remízou na půdě Táborska, po které doma prohrála 0:2 s rezervou Sparty. Pak už se radovala z vítězství 3:1 nad Zbrojovkou, proti které podala dobrý výkon a byla maximálně produktivní. „Na jaře získali čtyři body, jsou v klidu. Proti Brnu odehráli opravdu kvalitní zápas. Dobře bránili a vyráželi do brejků, ve kterých byli nekompromisní. Co si vytvořili, to proměnili,“ přiblížil kvalitu protivníka Kučera.

V chrudimské sestavě je celá řada zajímavým jmen. Obranu před jarem posílil zkušený Bejnamin Čolič, známý především ze svého působení v Českých Budějovicích. Na hostování z Mladé Boleslavi přišel útočník Lukáš Mašek. „Mají dobře složený tým. Kvalitní obránci, v záloze zkušený Řezníček a v útoku nepříjemné mladé pušky Langhamer a Mašek. Během přestávky získali i dobré cizince. Třeba Čoliče. Je dobře, že se vykartoval a nebude hrát,“ říká před zápasem trenér Kučera.