482_20231104_093205.jpg

Poslední venkovní utkání - SFC Opava

Přivezeme první výhru ze hřiště soupeře?

Náš poslední výjezd v letošním roce bude dnes do Opavy.

Tam se utkáme s místním SFC o další důležité body do tabulky, výkop je plánován na 14.00 hodin. V loňském roce oba duely dnešních soupeřů skončily dělbou bodů.

Fotbalisté Opavy zatím v letošním ročníku zažívají poklidnější plavbu druhou nejvyšší soutěží, než tomu bylo v loňském roce, kdy stejně jako Prostějov bojovali o svou budoucnost mezi profesionály až do závěrečných kol. Momentálně se parta kolem kouče Miloslava Brožka drží v poklidném středu tabulky s velmi vyrovnanou bilancí vítězství a porážek. Daří se jí pak obzvláště na domácí půdě, kde ztratila jen dvakrát. 

Speciální zápas to jistě bude pro Solomona Omaleho, který do Opavy přestoupil právě z Prostějova. Opačným směrem bude mít zápas náboj pro Davida Macháčka, jenž dorazil na Hanou výměnou. Spoustu zápasů v dresu SFC odehrál i Jan Schaffartzik.

Velký návrat to pak bude i pro kouče Pavla Zavadila, který v Opavě odehrál čtyři sezóny a následně se z pozice hráče přesunul i do sportovního managmentu klubu. Tuto roli ale po půl roce opustil a vrhl se na trenérskou dráhu. 

Dnes jedeme do Slezska bojovat a domů bychom si rádi odvezli i body, které potřebujíeme jako sůl. A ruku v ruce s tím i zlepšit bilanci na hřištích soupeřů, kde zatím máme jen dva body za remízi.

Vzájemné zápasy: