114_20240419_141357.png
115_20240419_141901.png
48_20230223_220517.jpg

Předsezonní tisková konference

Předsezonní tisková konference proběhla , plány, cíle a přání vysloveny

Druholigový "A" tým půjde do jarní části F:NL se sedmi posilami. Ty nahradí sedm hráčů odcházejících do jiných klubů a další dva, kteří ukončili profesionální kariéru. Vedení klubu to oznámilo dnes odpoledne na tiskové konferenci.

Podle předsedy klubu Františka Jury získal klub kvalitní hráče, s nimiž se pokusí poprat o přední příčky tabulky. „S doplněním kádru jsem spokojený,“ komentoval příchod několika fotbalistů, kteří už většinou mají za sebou i prvoligovou zkušenost.

Klub během zimní přestávky opustil Vasil Kušej, který přestoupil do prvoligové Mladé Boleslavi. „Jestli nebyl vůbec nejlepším druholigovým hráčem, tak určitě patřil mezi tři nejlepší,“ konstatoval předseda Jura. Opačným směrem mezi kluby putoval Martin Rolinek. K dalším posilám patří zkušený slovenský útočník Tomáš Malec, brankář Luděk Vejmola a David Moučka přicházející na hostování z Vyškova. Jak uvedl sportovní ředitel klubu Ladislav Dudík, na hostování z Baníku dorazil Ondřej Chvěja. K novým hráčům dále patří Sosthene Gouamene Dano a Šimon Gabriš.

Klub chce především dobře vstoupit do prvních zápasů fotbalového jara. Úvod podzimu  části totiž prostějovskému SKáčku příliš nevyšel. Bodové manko se naštěstí podařilo smazat v závěrečných zápasech a Prostějov tak přezimoval na sedmém místě tabulky.

Podle trenéra Pavla Šustra provázelo zimní přípravu více zdravotních absencí než obvykle. „Zbývá nám týden přípravy a jeden zápas a já zůstávám s vyslovením spokojenosti opatrný,“ konstatoval náročný trenér, který týmu ordinuje stoprocentní fyzickou připravenost a maximální nasazení v každém okamžiku.

K prvnímu ligovému zápasu po zimní pauze Prostějovští nastoupí v sobotu 4. března na domácím trávníku proti Varnsdorfu. Ještě předtím sehrají "generálku" proti Třinci, o místě konání tohoto klání ještě není definitivně jasno, rozhodující bude počasí.  Trenéři by nejraději hráli na hlavním domácím trávníku, to je však velice nepravděpodobné. Jistý je čas zahájení v 11:00 a rozhodovat se bude  mezi přírodním trávníkem v Olšanech a UMTR Za Olympijskou ulicí.