Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovFotbalový klub Varnsdorf a.s.
1:0(1 : 0)
so 23. 9. 2023 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 10. kolo
114_20240419_141357.png
391_20230925_165240.jpg

Rozhovor: Pavel Zavadil

Hodnocení trenéra, Prostějov - Varnsdorf

Já jsem nesmírně šťastný za kluky a samozřejmě za realizák, za ten celý tým, protože my jsme to extrémně potřebovali. Tlak byl samozřejmě na klukách cítit, ale já si myslím, že se s tím skvělě vypořádali. První poločas jsme měli výbornou organizaci, hráli jsme velmi pozorně. Měli jsme penaltu, tu jsme bohužel neproměnili, to se stává. Snažili jsme se hrát i nadále stejně a nakonec ten gól přišel ještě v prvním poločase a to nám moc pomohlo. Mrzí mě trošku vstup do druhého poločasu. Ten jsme měli hodně špatný, dostali jsme se pod tlak a nemohli jsme se z toho vymanit. I tohle v zápase někdy nastane a já si myslím, že tam přesto byla extrémní bojovnost a nasazení a jsem rád, že to dobře dopadlo.

Dneska to bylo více o té bojovnosti, než o fotbalovosti. Co myslíte?

Souhlasím. Dneska to bylo hlavně o výsledku. O tom, kdo neinkasuje gól, kdo bude mít lepší defenzívu. My jsme dnes nedali penaltu, vstřelili jsme ještě gól, který nakonec nebyl uznán, takže  produktivní jsme byli. Měli jsme šance na to, aby jsme dali více gólu, ale to měl i soupeř. Ta tíha byla hrozně moc cítít, oba soupeři potřebovali bodovat. Hlavně my jsme potřebovali zvítězit protože jsme hráli doma. A to bylo na hřišti cítit.

Jaký máte názor na ten neuznaný gól?

Já nevím. Rozhodčí nám vysvětloval, že je to nějaké nové pravidlo - když obránce tečuje balón nechtěně , tak se jedná o ofsajd. Tomu jsem nerozumněl, ale musíme to brát, že to tak bylo.

Co říkáte na obranu, dostupování hráčů ve druhém poločase?

My jsem vstup nechytili, pomalu jsme dostupovali. Když už jsme měli míč a mohli hrát dopředu, tak jsme odkopli pět metrů před sebe. Někdy i úplně zbytečně na hráče soupeře. Já to na jednu stranu chápu, tíha odpovědnosti a tlak tam je, ale s tím se hráči musí poprat.

Druhá nula v sezóně ...

My jsme na tom hodně pracovali, posledních čtrnáct dní jsme se tomu každý trénink věnovali. Hrajeme v jiném rozestavení, chvíli potrvá než si to zažijeme. Když budou kluci koncentrovaní a zodpovědní, tak na to rychle dokážeme přejít. Nemáme dva stopery, ale tři. Musíme si poradit v součinnosti s halfbeky i se záložníky. Budeme na to dál pracovat a věřím tomu, že se budeme zlepšovat.

Bodově jste se docvakli na soupeře před vámi. Jak důležité je to snížení bodové ztráty?

Ano, je strašně důležité, že nám nikdo neodskočí. My se musíme dívat na sebe a snažit se každý zápas zvítězit, anebo když to nepůjde, tak alespoň bodovat.