so 18. 3. 2023 10:00 @ UT Žďár n.S., SpSM-U13 JIH 9-16, 2. kolo

SpSM - U13 JIH

Žďár nad Sázavou - 1. SK Prostějov 5:5 (3:3)

Sestava: Pychora - Dankovič, Hradilík, Vejvoda, Musil, Nečas, Hladiš, Bárta - Lintner, Patka, Derych, Hořava - Zemánek, Mikolowitsch, Všetička, Šmída

Branky: 2x Hořava, Všetička, Nečas, Šmída

První mistrovské utkání v jarní části jsme odehráli ve Žďáru. Na toto utkání jsme si mysleli, že jsme dobře připraveni a kluci nám v tréninku celý týden ukazovali, že v zimní pauze udělali kus práce. Bohužel trénink a zápas jsou dvě rozdílné věci. Ve Žďáru nás soupeř překvapil svou fyzickou hrou, se kterou nám trvalo celý poločas se vyrovnat. Jen díky výborným zákrokům Pychory byl poločas 3:3. V druhém poločase už do toho kluci šlápli o poznání víc a k fyzičnosti přidali i fotbalovost. Bohužel minutu přes koncem utkání soupeř po rohu srovnává na 5:5.
Vyzdvihneme gól nejmenšího na hřišti Horavy, ročník 2011, který, když viděl brankáře mimo tyče, vystřelil z vlastní poloviny hřiště a dal gól jako Patrik Schick.