1977_20260202_083714.jpg

U15: Herní soustředění

Vídeň 30.1 – 1.2.2026

Herní soustředění Vídeň

Sobota 31.1.2026 UMT Slovan Huteldorf 10:00

Slovan Huteldorf U15 B – 1. SK Prostějov U15 0:18 (0:10)

Branky: 5x Rozehnal, 2 x Motyčka, 2 x Bartl, 2 x Dvořák, 2 x Vybíral, Havlíček, Mráček, Opluštil, Orban, Rus

Sobota 31.1.2026 UMT Slovan Huteldorf 12:00

Slovan Huteldorf U15 A – 1. SK Prostějov U15 2:7 (2:5)

Branky: 2 x Švécar, 2 x Svoboda,2 x Funk, Zbíral

Neděle 1.2.2026 UMT WAF Brigittenau 10:00

WAF Brigittenau – 1. SK Prostějov U15 2:1

Branka: Motyčka

Sestava:
Soldán, Opluštil, Rozehnal, Strašák, Zdráhal, Vinklárek, Saulich, Rus, Bartl, Mráček, Orban, Havlíček, Motyčka, Vybíral, Funk, Svoboda, Švécar, Zbíral, Musil, Valachovič, Bartl

Soustředění splnilo svůj účel a nabídlo nám jasný obraz o aktuální výkonnosti týmu. Čekaly nás tři zápasy se zahraniční konfrontací, které dobře prověřily naši herní úroveň i mentální nastavení.

V utkání proti B týmu Slovanu Hütteldorf jsme si vyzkoušeli útočné kombinace, tempo hry i zakončení. Herně jsme působili sebevědomě a dokázali jsme se gólově prosadit.

Druhé utkání začalo způsobem, který trenéry rozhodně nepotěšil. Po patnácti minutách jsme prohrávali 2:0, ale reakce týmu byla velmi dobrá. Dokázali jsme se zvednout, otočit skóre ještě do poločasu. Ve druhém poločase jsme měli hru pod kontrolou. Drželi jsme míč, vytvářeli si brankové příležitosti a zaslouženě zvítězili.

Třetí zápas byl nejtěžší a zároveň nejvíce připomínal mistrovské utkání. Soupeř disponoval řadou rychlých a agresivních hráčů. Přesto jsme se mu dokázali vyrovnat a v prvním poločase jsme měli tři samostatné nájezdy na brankáře, které zůstaly nevyužité. Platilo tak známé „nedáš – dostaneš“. I přesto tým dokázal zvýšit tempo, tři minuty před koncem vyrovnal, avšak soupeř nakonec strhl vítězství na svou stranu.

LCelkově bylo soustředění velmi přínosné. Ukázalo, že herní kvalitu máme, ale musíme být důslednější v zakončení, lépe vstupovat do zápasů a udržet emoce pod kontrolou. Jako prověrka do další fáze přípravy splnilo svůj účel

Marek Kachlík