st 1. 11. 2023 15:30 @ Kylešovice / UMT, MSDL st., 13. kolo

MSDL st.

SFC Opava - 1. SK Prostějov 4:1 (2:0)

Branka: 53. Vorlický

Sestava: Šnajdr - Vyroubal (69. Šídlo), Racek, Procházka, Cihlář (69. Kohoutek) - Smékal, Zapletal (79. Kratina), Navrátil - Černoch, Vorlický (79. Kaštyl), Kostelníček (53. Balenčin)

U zatím stoprocentního soupeře, co se zisku bodů týče, jsme předvedli výkon, který sklidil velké uznání. Bohužel na body to nestačilo a opět odjíždíme ze zápasu s pochvalou od soupeře, od diváků, ale bez bodového zisku. V prvním poločase darujeme soupeři dvě branky. První z pokutového kopu a druhou z rozehry gólmana. Naše dvě velké šance nepromění Vorlický a Černoch a proto se jde do kabin za stavu 2:0 pro domácí. Ve druhém poločase skvěle napadáme, naši středoví hráči získávají míče a dostáváme soupeře pod tlak, bohužel dokážeme jen snížit a z dlouhého nákopu inkasujeme v 69. minutě na 3:1 a během minuty na 4:1, čímž úplně zkazíme dojem ze zápasu. Dnes hráči předvedli výborný fyzický výkon, skvělý pressing, ale nezvládli jsme finální fázi. Pokud se nezlepšíme v řešení gólových situací nemáme šanci porážet taková mužstva jakým Opava je.