FC ZlínProstějov
5:2(3 : 0)
so 23. 9. 2023 12:00 @ Zlín, Lípa - tráva, 1.liga mladších žákyň Morava, 5. kolo

WU13: FC Zlín - 1. SK Prostějov

1. liga mladších žákyň Morava

FC Zlín - 1. SK Prostějov 5:2 (3:0)

Sestava: Nováková B.(G), Šógorová, Kalabisová, Nováková L., Všetičková, Koudelková, Lhotová, Hrabčáková, Čermáková, Hirschová, Králová (C), Havlíčkova, Schupplerová, Gottwaldová, Kalábová A., Kalábová K.

Branky: Králová 2x

Utkání proběhlo na velmi těžkém terénu. V utkání nebylo moc pěkných fotbalových okamžiků. Soupeř z každé pozice nakopával míče do útočného prostoru z čehož vytěžil 3 branky úvodní poloviny. Naše snaha o kombinační hru končila povětšinou zastavením míče v rozbahněném terénu. Do druhého poločasu jsme zůžili středovou řadu a posílili útočnou což nám přineslo vstřelení 2 branek. Posledních 20 minut jsme již hráli bez děvčat ročníku 2011 a stejně jako v minulém utkání dostaly prostor začínající holky. Jejich výkon je lepší zápas od zápasu což nás velmi těší. Gottwaldová a Kalábová A. mohly dokonce skórovat ale bohužel štěstí nestálo na jejich straně. Soupeř měl mnohém více gólových příležitosti, ale v brance úžasná Barbora Nováková skvěle tato ohrožení likvidovala. Děvčata si zaslouží pochvalu. Větším zapojením nezkušených hráček sice "ztrácíme" výsledky, ale získáváme mnohem více.