92_20230325_203753.jpeg

WU13: Women’s football Cup WU11

TURNAJ - žákyně

WU13 - Women’s football Cup WU11

Sestava: Stará, Kalabisová, Šogorová, Havlíčková, Grulichová, Lhotová, Ficová, Hrabčáková, Koudelková, Králová, Králová, Hirschová, Burešová

Výsledky:

Prostějov - FK Třinec 8:0

Prostějov- Frýdek-Mistek 7:2

Prostějov - Spartak Trnava 2:0

Prostějov - FC Trinity Zlín 5:1

Prostějov - OFS Nový Jičín 5:2

Prostějov - Inter Bratislava 3:2

Prostějov - 1. FC Slovácko 1:4

Dnes jsme se s děvčaty ročníku narození 2011 (a mladšími) zúčastnili perfektně zorganizovaného dívčího turnaje v Jakubčovicích nad Odrou. Kdyby nám někdo dnes ráno před turnajem řekl, že odehrajeme takto parádní turnaj a budeme do posledního zápasu bojovat o celkové prvenství, tak se nad tím možná trochu pousměju. Právě dnes jsme se ale opravdu přesvědčili o tom, že naše děvčata neustále fotbalově rostou a je v nich obrovský potenciál i do dalších sezón. Prvních 5 zápasů jsme měli naprosto pod kontrolou, kdy jsme opravdu nehráli na nějaké divoké výsledky a točili pravidelně sestavou, vyzkoušeli si také u všech děvčat různé posty. Předposlední utkání proti Interu Bratislava pro nás bylo takovým malým Naganem, kdy jsme ještě 5 minut před koncem zápasu prohrávali 2-0. Utkání se nám nakonec povedlo v posledních minutách otočit na 3:2, za to patří dívkám obrovské uznání. Poslední zápas na nás čekalo Slovácko. Utkání jsme začali skvěle a vypracovali si vedení 1-0, posléze měli další tutovku do poloprázdné brány, kterou jsme bohužel neproměnili. Soupeřky nás následně potrestaly z našich chyb a utkání otočili na 4-1. V tomto zápase už bylo vidět, že nám postupně docházeli síly a musíme sportovně uznat, že Slovácko vyhrálo zaslouženě.

? V turnaji jsme nakonec obsadili krásné 3. místo, když jsme ukončili turnaj bodově shodně jak se Slováckem, tak Bratislavou, bohužel vzájemná minitabulka nehrála v náš prospěch, a tak jsme se museli spokojit s bronzovou plackou. I tak si myslím, že jsme na turnaji určitě ostudu neudělali a vzorně reprezentovali klub. Velké poděkování patří také rodičům, kteří děvčatům utvořili parádní kulisu.

David Pekař