Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovAkademie FC Baník Ostrava
0:10(0 : 4)
ne 2. 6. 2024 15:00 @ Olympijská ul.-tráva, 1.liga starších žákyň Morava, 21. kolo
114_20240419_141357.png
809_20240605_084714.jpg

WU15: 1. SK Prostějov - FC Baník Ostrava

1. Liga starších žákyň Morava

1. SK Prostějov - FC Banik Ostrava 0:10 (0:4)

Sestava: Stará, Sklenářová, Kalabisová, Hýblová, Filipová, Kalousková, Lhotová, Mikulová, Petrankova, Koudelková, Hladíková

Střídaly: Všetičková, Václavková, Nováková, Burešová

Dnes nás čekal již jistý vítěz letošní soutěže Moravy a to soupeřky z Ostravy. Jejich kvalitou nabitá soupiska, kde snad každá z děvčat měla již reprezentační zkušenost, měla od začátku utkání pod kontrolou.

Do utkání jsme chtěli vstoupit zodpovědně ze středního bloku a posouvat dle těžiště hry. I přes celkem zvládnuté posouvání se dařilo holkám z Baníku díky velice aktivním středopolařkám a následně výborně načasovaným náběhům za obranu z křídelních pozic ohrozit několikrát naši branku. Ve třetí minutě otevřela skóre křídelní hráčka Baníku Korchová. Utkání mělo po celou dobu stejný scénář - Baňky byly na míči a my se snažili bránit v bloku a zkoušet alespoň některým ziskem ohrozit soupeřovu branku.

Pro holky to bylo velice fyzicky náročné utkání. Proto je škoda, že dnes nevyšlo utkání naši golmance Staré, která patří jindy mezi opory.

I přes vysokou porážku chci holky pochválit - hrály proti špičce soutěže a možná (dozvíme se za 14 dní ve velkém finále) i špičce republiky.

Pozitivní je i ročníkové zastoupení - hráli jsme v průměru s o rok starším týmem, takže potenciál holek z eskáčka tam do příští sezóny rozhodně je!

Petra Houdková