ProstějovFC ZBROJOVKA BRNO, z.s.
3:1(3 : 0)
so 18. 5. 2024 14:30 @ Olympijská ul.-tráva, 1.liga starších žákyň Morava, 19. kolo

WU15: 1. SK Prostějov - FC Zbrojovka Brno

1. liga starších žákyň Morava

1. SK Prostějov - FC Zbrojovka Brno 3:1 (3:0)

Branky: Langrova, Ščučková, Mikulová

Sestava: Sklenářová, Kalabisová, Koudelková, Kalousková, Václavková, Lhotová, Mikulová, Petráňková, Ščučková, Langrova

Střídání: Nováková, Burešová, Růžičková, Hladíková, Hýblová

První poločas utkání byl v režii domácích hráček, pomocí rychlých přechodů a dobré práci Mikulové, která ze středu hřiště pomocí kolmých přihrávek hledala přesně nabíhající křídla a útok jsme se dostávali poměrně snadno do brankových příležitostí. Skóre utkání po jedné z takových akcí otevřela Langrova. Holky měly první poločas pod kontrolou až na několik hůře řešených situací obranné řady, jsme se nedostali vůbec pod tlak soupeře.
Druhý poločas už znamenal především snahu protočit do hry všechny hráčky s co možná nejvyšší minutáží. Pozitivní je, že i tak jsme si vytvořili několik slibných šancí. Jednou z nich byl únik Mikulové, která byla jasně faulována v pokutovém území ačkoliv píšťalka hlavního rozhodčího zůstala potichu. Z bohužel ofsidové pozice se po krásné akci trefila Langrova. Soupeř měl v druhém poločase více ze hry a dostal se do několika šancí, které i s trochou štěstí chytla golmanka Stará. Tlak soupeře a naše chyba nechaly soupeře snížit skóre na 3:1.
Holky chválím za aktivitu a neustálou snahu doplňovat útočnou fázi co největším počtem hraček a snahu o přečíslení na půli soupeře.