ProstějovFK Hodonín
1:4(0 : 2)
so 2. 9. 2023 15:00 @ Olympijská ul.-tráva, 1.liga starších žákyň Morava, 2. kolo

WU15: 1. SK Prostějov - FK Hodonín

1. liga starších žákyň - Morava

1. SK Prostějov - FK Hodonín 1:4 (0:2)

Branky: Hýblová

Sestava: Stará - Filipová , Hönigová, Hýblová, Kalabisová, Koudelková, Lhotová, Kubíčková, Lejnarová, Komárková, Burešová

Střídající: Svobodová, Všetičková, Václavková, Nováková, Horňáková

První poločas utkání byl dle předpokladů pod naprostou kontrolou favoritek z Hodonína. Hned v 8. minutě překvapily holky z Hodonína domácí hráčky rychlým přechodem středem hřiště a dostaly se tak brzy do vedení. Hodonín byl silnější na míči a hrozil převážně přesnými kolmicemi na útočníci, kterou vynikajícím způsobem několikrát v téměř 100% šancích doslova vymazala výborně chytající domácí brankářka Sofie Stará. Právě díky domácí golmance se šlo do kabin o poločase za velmi příznivého výsledku pro domácí 0:2.

Druhý poločas se po pokynech z kabiny zlepšit hru bez míče a několika změnách na postech dostaly hráčky z Prostějova konečně do utkání. Důkazem bylo snížení v 51. minutě kapitánkou Hýblovou na 1:2. Bohužel o pár minut později opět skórovala po nešťastně sráženém míči z rohu do vlastní sítě Hýblová. Prostějov byl ještě několikrát nebezpečný ale díky ne příliš dobře řešené finální fázi už se branku vstřelit nepodařilo. Naopak na 1:4 v 68. minutě rychlou akcí z autového vhazování definitivně rozhoduje utkání Hodonín.

Holky je třeba pochválit, jako nováčkovi v kategorii se jim daří hrát i s favority vyrovnaná utkání.