Související zápas

1. SK Prostějov
FC ZBROJOVKA BRNO, z.s.Prostějov
0:2(0 : 0)
ne 15. 10. 2023 10:00 @ MěFS Srbská / tráva, 1.liga starších žákyň Morava, 8. kolo

WU15: FC Zbrojovka Brno - 1. SK Prostějov

1. Liga starších žákyň Morava

FC Zbrojovka Brno - 1. SK Prostějov 0:2 (0:0)

Branky: Lhotová 2x

Sestava: Stará, Hýblová, Václavková, Filipová, Kalabisová, Sklenářová, Mikulová, Lhotová, Burešová, Langrová, Koudelková, Nováková, Krchňáková, Všetičková, Komárková

Do utkání jsme i přes soupeřovo umístění v tabulce vstupovali s respektem a snahou nic nepodcenit. První poločas se i přes náš nedůraz v osobních soubojích odehrával na polovině soupeře a hráčky z Prostějova vyvíjely neustále tlak. To že poločas skončil bezbrankovou remízou byl důsledek špatně řešené finální fáze a zbrklého řešení v koncovce. Největší šanci prvního poločasu, kdy se dostala sama před golmanku Zbrojovky naše Koudelková jsme bohužel neproměnili, řešení bylo opět zbrklé.

Druhý poločas se holkám dařilo lépe, když skóre otevřela Lhotová. V soubojích jsme přitvrdili a pramenilo z toho několik důležitých zisků na útočné polovině soupeře. Soupeřky z Brna se ale nevzdávaly a několika rychlými přechody a kolmicemi za obranu se jim podařilo dvakrát nebezpečně ohrozit branku. Výborně si počínala stoperka Václavková, která byla téměř u všech přerušených útočných akcích Zbrojovky. Naše holky začaly hrozit centrovanými míči z křídelních prostor. Tlak a snahu holek proměnila šťastným gólem mezi nohy golmanky opět Lhotová. Holky chceme pochválit především za důraz v druhém poločase. Příští týden nás čeká “derby” se Sigmou Olomouc.