Související zápas

1. SK Prostějov
Fotbalový club Zlín, z.s.Prostějov
0:0(0 : 0)
so 23. 9. 2023 10:00 @ Zlín, Lípa - tráva, 1.liga starších žákyň Morava, 5. kolo

WU15: FC Zlín - 1. SK Prostějov

1. liga starších žákyň Morava

FC Zlín - 1. SK Prostějov 0:0 (1:0 penalty)

Cenný bod ze Zlína si po bezbrankovém utkání vezou dívky Prostějova. Remízové utkání musely dle pravidel soutěže rozhodnout až penalty, kde byl šťastnějším týmem Zlín (4:2).

Úvod utkání, které doprovázel déšť byl ve vysokém tempu z obou stran. Postupem času se na kvalitě hry podepsal velice podmáčený terén. V prvním poločase držely holky dobré tempo a dařilo se jim dobře kombinovat ve středu hřiště. Díky ne příliš velké aktivitě a téměř nulové podpoře z křídelních prostorů jsme si ale nedokázali vypracovat žádnou šanci, která by byla ohrožením soupeřovy branky. Naopak Zlín hrozil při nedůrazu našich hráček v pokutovém území.

V druhém poločase jsme se dostali více do hry a vytvořili si hned několik šancí. Stejně tak nebezpečně ale hrozili domácí, kdy nás opět podržela golmanka Stará. Největší šanci utkání měla těsně před koncem Mikulová, která svůj samostatný únik bohužel i vlivem terénu nedokázala proměnit. S odstupem je třeba brát bod za malé vítězství. Holkám děkujeme za bojovnost.