527_20240103_090723.jpg

WU15: Hodnocení podzimní části

Hodnocení podzimu u starších žákyň

WU15 je poměrně mladý tým, polovina hráček byla před sezónou „ostaršena“, abychom mohli mít početně odpovídající tým hrající 1. ligu žákyň. Tým se skládá z dívek ročníku 2009 – 2011. Přičemž nejpočetnějším ročníkem jsou právě dívky ročníku 2011. Sezónu jsme zahájili s počtem cca 16 hráček. Po sportovní stránce extrémně nevyrovnaný kádr od nadstandartní hráčky Lhotové (2011) po začínající hráčky s minimálními zkušenostmi s fotbalem.

Dívky udělaly obrovský posun zejména po mentální stránce, což se ze začátku jevilo jako nejtěžší úkol. Respektují nastavená pravidla, mají k sobě vzájemný respekt a jsou ve většině případů zodpovědné za svůj, ale i za týmový výkon. V úvodních kolech soutěže jsme výsledkově bohužel nebodovali, ačkoliv jsme nepředvedli vůbec špatné výkony. V dalších kolech jsme už byly schopny kvalitou dosahovat soupeře a podařilo se nám několik soupeřů přehrát a zvítězit. Herní projev týmu se začíná postupně zlepšovat a věřím, že na jaře k rozvoji fotbalovosti přidáme také  body. Neustále pracujeme na technice a fotbalovosti hráček s cílem naučit je „přemýšlet“ o každé situaci na hřišti. Jako největší úspěch podzimu považujeme vítězné derby nad Sigmou Olomouc 6:0.

Nesmírně pozitivně hodnotím úzkou a kvalitní spolupráci s mladší kategorií WU13, což je klíčovým faktorem k dobrému fungování a rozvoji dívčí mládežnické sekce.

Sportovní stránku hodnotím pozitivně, na hráčkách, které pravidelně absolvují tréninkový proces je vidět obrovský progres. Úspěchem a důkazem kvalitní práce je jistě účast dívek našeho klubu na výběrových a reprezentačních kempech dívek.

Trenérky Petra HOUDKOVÁ, Kristýna HALGAŠOVÁ