Související zápas

1. SK Prostějov
ProstějovFK Příbram
2:1(0 : 1)
st 8. 5. 2024 10:30 @ HFK Olomouc, Staškova, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 27. kolo
114_20240419_141357.png
765_20240507_011719.jpg

Zápas jara - přivítáme Příbram

Další krok směr záchrana vede přes Příbram

Ke svému finiši nezadržitelně směřuje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Situace ve spodní části tabulky se po každém kole stále více vyrovnává, o záchraně může rozhodovat jediná úspěšná střela. S tímto vědomím půjdou do zápasu proti Příbrami ve 27. kole fotbalisté Prostějova. Jednoznačným cílem je vítězství.

„Půjdeme tvrdě za třemi body. Rozdíly v tabulce jsou opravdu malé. V naší situaci by nám přesto, i díky těžkému losu v dalších kolech, bod nestačil. Potřebujeme vyhrát a uděláme pro to maximum,“ burcuje svůj tým trenér 1. SK Prostějov Radim Kučera.

Fotbalisty eskáčka nečeká nic snadného, přestože Příbram čeká na vítězství čtyři zápasy a v tabulce se propadla mezi ohrožené týmy. Naposledy podlehla doma 0:2 brněnské Zbrojovce a v posledních dvou kolech inkasovala osm branek.

„To je sice pravda, ale rozhodně to není lehký soupeř. Přesvědčila se o tom třeba pražská Dukla, která právě s Příbrami doma prohrála 1:2 a zkomplikovala si boj o první místo. V této soutěži může opravdu hrát každý s každým a nikoho nemůžeme podcenit,“ uvědomuje si Kučera.

Hanáci věří, že jim k úspěchu pomůže i zlepšená hra obrany, která dvakrát po sobě udržela čisté konto. „Když bojujete o záchranu, potřebujete být schopni vzadu udržet nulu. To se nám v posledních zápasech podařilo, i díky tomu jsme získali čtyři body. Chceme v tom pokračovat. Víme, v jaké jsme situaci a do konce sezony potřebujeme minimálně dva zápasy zvládnout. Ten s Příbramí je prvním z nich,“ říká prostějovský kouč.

Utkání 27.kola FNL má výkop naplánováno na 10:30, tipovat výsledek můžete u TIPSPORT.CZ ZDE a pakliže nemáte možnost sledovat utkání přímo na stadionu bude pro Vás připraven STREAM z utkání díky SPORTTOTAL.CZ