Související zápas

1. SK Prostějov
FK VarnsdorfProstějov
5:1(1 : 0)
ne 21. 4. 2024 17:00 @ MěS Kotlina, Varnsdorf, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 24. kolo
114_20240419_141357.png
725_20240420_085232.jpg

Zápas jara ve Varnsdorfu

Klíčové utkání boje o záchranu - zápas o šest bodů


Hodně důležité střetnutí odehrají fotbalisté 1. SK Prostějov ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v neděli od 17 hodin ve Varnsdorfu. Vzhledem k postavení v tabulce půjde o klasický duel o šest bodů, úspěšnější celek se zase o kousek přiblíží k záchraně.

„Všichni víme, o co hrajeme. Čeká nás tuhý boj, protože Varnsdorf je doma hodně nepříjemný. Vzadu to drží Matěj Kubista a Martin Kouřil, vepředu mají pohyblivé hráče. Snaží se o rychlý přechod dopředu, o což se starají Denny Samko, Pavlo Rudynský, Dominik Kříž nebo Vojtěch Stránský. Umím si představit, že začátek bude z obou stran opatrnější a bude se čekat na první gól,“ předpokládá prostějovský trenér Radim Kučera.

Na druhou stranu se oba protivníci budou snažit o aktivní hru, protože v boji o záchranu nemusí jeden bod za remízu stačit. „Počítat umí všichni, tři body jsou lákavé. Čeká nás jeden z klíčových zápasů jara,“ uvědomuje si kouč eskáčka.

V sestavě Hanáků dojde zřejmě ke změnám. Už kvůli tomu, že Tomáš Malec musí utkání vynechat kvůli žlutým kartám. „Po posledních zápasech máme nějaké šrámy, někteří kluci jsou pokopaní. Uvidíme, jak budou v neděli vypadat. Chci složit sestavu, která střetnutí zvládne i fyzicky. Kondičně jsme na tom dobře, věřím, že to bude naše výhoda a pomůže nám k nějakým bodům,“ doufá v dobrý výsledek Kučera.