114_20240419_141357.png
115_20240419_141901.png
735_20240424_191151.jpg

ŽENY: Kalendář 2024

projekt - prodej kalendářů pro rok 2024

Dlouhodobý sen se konečně stal realitou. Dívky, dnes už mladé ženy, které propadly v útlém věku fotbalu, se nechaly nafotit do kalendáře.

Výtěžek z prodeje byl od počátku určen pro dětskou onkologii brněnské nemocnice. "Samotný návrh vznikl kdysi dávno v minulosti v hlavě jedné z nás. Něco jako dětský sen, který po mnoha letech konečně dané osobě splníme. Výběr dané nemocnice k podpoře má s dotyčnou totiž svou spojitost," ohlédla se ke kořenům Nikola Zahradníčková, jedna z modelek a duchovní matka kalendáře.

Touha a výdrž byly základním stavebním kamenem. "Projekt už jsme zkoušely s částí holek před pár lety. Tehdy jsme působily pod hlavičkou jiného klubu, ale marně. Navíc přišlo období covidu," uvádí Zahradníčková s tím, že po založení ženského týmu v Prostějově, si holky řekly, že by to teď mohlo konečně vyjít.

Dny D přišly po dvouletém snažení. Focení se uskutečnilo ve dvou termínech - 18. a 21. května 2023 v zázemí 1.SK Prostějov. "Všechno jsme drželi pod pokličkou nějaký ten pátek, kdy jsme se zaměřily na materiál k propagaci na našich sítích. Ve dnech focení nás měly v rukou vizážistky Petra Répalová a Romana Dostálová," prozradila iniciátorka akce.

Dvanáct modelek jako měsíců v roce…

"Do role fotografa jsme pozvali Josefa Popelku, který vše zvládl na výbornou a v daném projektu nám pomohl i s jinými věcmi. Tisk a výroba byla započata přibližně čtrnáct dnů před zahájením prodeje. Poprvé jsme kalendář představily veřejnosti v neděli 3. září 2023 na hřišti v Kralicích na Hané," popsala dále hráčka 1.SK.

Půl roku uteklo jako voda a s radostí můžeme oznámit, že včerejším dnem jsme udělali poslední tečku za projektem. Každého jednoho z vás, který kalendář zakoupil si moc vážíme a ještě jednou moc děkujeme. S vaší pomocí se nám podařilo vybrat neskutečných 87 000 Kč, avšak 42% z výdělku jsme museli použít na náklady výroby/tisk kalendářů. Nadaci dětské onkologie Krtek tedy posíláme krásných 50 000 Kč.

„Jsem moc šťastná, že se to nakonec podařilo. Nebýt dvou známých, tak tu koncovku nedotáhneme, tam patří to největší poděkování. Ale cením si každého kdo nejméně jeden koupil a podpořil nás! Taky si moc vážím lidí, které jsem oslovila a na projektu se podíleli. Byla to jízda, kterou jsme zvládli a jsem za to nesmírně ráda,” komentovala Nikola Zahradníčková a v zápětí dodala: „Přání se splnilo, pomohlo se tam kde je potřeba a já už vlastně přemýšlím, co by jsme mohly uskutečnit příště.”

Zásluhy:
Myšlenka - Kristýna Vykopalová
Projekt manažer - Nikola Zahradníčková
Pomocná ruka - členové vedení klubu 1. SK Prostějov, jmenovitě Ivan Polák a Tomáš Čepa
Vizážistky - Petra Répalová, Romana Dostálová
Fotograf - Josef Popelka
Modelky - Iveta Tanenbergerová, Nela Hrazdilová, Nikola Zahradníčková, Veronika Zapletalová, Vendula Vyhlídalová, Nikola Oršelová, Karolína Ležanská, Karolína Koudelková, Viktorie Suchánková, Kristýna Vykopalová, Kristýna Halgašová, Michaela Chlupová