Související zápas

1. SK Prostějov
Viktoria ŽižkovProstějov
0:2(0 : 0)
so 25. 5. 2024 17:00 @ Seifertova, Praha 3, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 30. kolo
114_20240419_141357.png
790_20240524_120214.jpg

Druhá liga jde do finále, zápas na Žižkově rozhodne

Poslední kolo F:NL rozhodne - jen výhra znamená jistotu záchrany bez ohledu na ostatní


Stejně jako v minulé sezoně rozhodne o osudu fotbalistů 1. SK Prostějov poslední kolo. Před rokem porazili v závěrečném utkání béčko pražské Slavie 3:1 a zachránili se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Také tentokrát jim případná výhra na Žižkově zajistí účast ve druhé nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Nejdůležitější střetnutí sezony se odehraje v sobotu od 17 hodin.

„Je tady poslední kolo, na které se potřebujeme nachystat. Takové zápasy jsou na morál. Musíme mužstvo udržet v dobrém mentálním nastavení posledních týdnů. Víme, že když vyhrajeme, zachráníme se. Na jednu stranu je to svazující, na tu druhou máme všechno ve svých rukách. Dáme do zápasu veškerou energii, která v nás zůstala,“ říká před utkáním prostějovský trenér Radim Kučera.

Tým v posledních pěti kolech prohrál jediné utkání a získal deset bodů. Přesto nemá jistou záchranu. „Před sezonou nikdo nečekal, že čtyřiatřicet bodů nemusí stačit k záchraně. Teď je to realita, se kterou se musíme vypořádat. Je vidět, že vyrovnanost druhé ligy je abnormální,“ komentuje aktuální tabulku Kučera.

Po poslední výhře nad Opavou dostali hráči od realizačního týmu volno, od poloviny týdne se už ale chystali na rozhodující duel. „My si od sebe někdy potřebujeme odpočinout, proto ta pauza. Teď už se nic nenatrénuje, je konec sezony, každý je vyždímaný jako citron. Kluci pobyli s rodinami nebo si odpočívali. Je to lepší, než kdybychom běhali po hřišti a něco vymýšleli. Věřím, že se nám chvilka oddechu vyplatí a poslední zápas zvládneme,“ míní trenér 1. SK Prostějov.

Také posldení kolo F:NL se hraje kompletně v jednotný čas, na Žižkově tak netradičně pro domácí bude zahájeno v sobotu v 17:00. Pokud nemáte možnost sledovat utkání přímo na stadionu bude pro Vás připraven STREAM z utkání díky SPORTTOTAL.CZ Sázet na výsledek můžete díky TIPSPORT.CZ zde